Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17662) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Są kolejne przypadki zakażenia z powiatu tureckieg ... (0)Konin. Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystki ... (1)

Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym

Dodano: 8.11.2019 15:23
Źródło: LM.pl

Pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym i bezdomnym. Konin jest przygotowany do akcji „Zima”.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Koninie odbyło się coroczne spotkanie dotyczące przygotowania do najtrudniejszego okresu dla osób potrzebujących. Urzędnicy, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, a także szpitala i służb mundurowych podkreślali, że są już gotowi do zimy i podobnie jak w ubiegłych latach, nikt nie zostanie bez pomocy.

- Wsparciem MOPR jest objętych 119 osób bezdomnych z Konina i 13 osób spoza miasta. Najwięcej bezdomnych mamy na ogrodach działkowych, ale to są też pustostany i śmietniki. Od poniedziałku nasi pracownicy codziennie rano objeżdżają wszystkie znane nam miejsca i kontrolują to na bieżąco – mówi Małgorzata Rychlińska, dyrektor MOPR w Koninie. - Mamy w Ośrodku stołówkę, gdzie wydajemy codziennie od 230 do 260 ciepłych posiłków. Myślę, że jako miasto jesteśmy bardzo otwarci na pomoc potrzebującym. Współpracujemy ze sobą i ta reakcja jest szybka – dodaje.

Największym problemem w ostatnim czasie, jeśli chodzi o skupisko osób bezdomnych jest „Skarpa”. To miejsce doskonale znają strażnicy miejscy i policjanci, ale też osoby związane z Akcją Humanitarną „Życie” przy kościele zielonoświątkowym.

- Monitorujemy „Skarpę” codziennie. Na zimę mamy dwa pomieszczenia i około 16 materaców. Jakby przyszły mrozy to można do mnie zawsze dzwonić i przywieźć do nas, również osoby nietrzeźwe. Zależy nam na tym, żeby ci ludzie nie zamarzli – mówi Zbigniew Kalinowski z Akcji Humanitarnej „Życie” przy kościele zielonoświątkowym.

W konińskiej noclegowni aktualnie jest 30 wolnych miejsc. Od 1 października do 21 marca w godzinach 9.00 – 17.00 działa też ogrzewania. Informacje o tym, gdzie szukać pomocy zimą znajdują się na plakatach, które zawisną w różnych częściach miasta i w autobusach komunikacji miejskiej. 

  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym
  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym
  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym
  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym
  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.