LM.plWiadomości101-minutowy wyścig z okazji 101. rocznicy Święta Niepodległości

101-minutowy wyścig z okazji 101. rocznicy Święta Niepodległości

W sobotę wystartowała IX runda SJCam Super Race 101 / Puchar Can-Am w Kleczewie. Na specjalnie zbudowanym torze rajdowym rywalizuje blisko 70 zawodników.

Sobota była pierwszym dniem zmagań w ramach IX rundy SJCam Super Race 101 / Pucharu Can-Am w Kleczewie. Rywalizacja rozpoczęła się przed godz. 9.00 wyścigiem dla klasy SSV, ale później rozgrywane były również zmagania w klasach Sport, Super Sport, SSV Turbo, Quady 2x4 i 4x4. Łącznie pierwszego dnia zawodów rozegrano cztery wyścigi, w których rywalizowało 68 zawodników. Głównym punktem programu był 101-minutowy wyścig z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już w sobotę rywalizację zakończyli quadowcy. W wyścigu quadów 2x4 zwyciężył Adrian Gaj przed Mirosławem Wojnowskim i Marcinem Kłóskiem. Mistrzostwo w tej klasie wywalczył jednak Patryk Goński, który w Kleczewie zajął piąte miejsce. W wyścigu quadów 4x4 zwyciężył natomiast Rafał Jawień (Quadowa Grupa Południe), drugi był Adam Krysiak, a trzecie miejsce zajął Irek Ostafin (ATV Kotoń).

Zmagania odbywają się na kleczewskiej Malcie na specjalnie zbudowanej trasie. W niedzielę kontynuacja zmagań. Pierwszy wyścig w klasie SSV zaplanowany jest na godz. 9.00. Łącznie rozegranych zostanie pięć startów. Ostatni zaplanowany jest na godz. 14.00.

Najlepsze trójki sobotnich wyścigów:
Sport: 1. Marcin Kruszewicz (PIS), 2. Maciej Czarnecki, 3. Waldemar Kramarz
Super Sport: 1. Kazimierz Bzdyk, 2. Piotr Politowski (Politowski Off-Road Team), 3. Marcin Proszkowski (Sparta Wrocław)
Quady 2x4: 1. Adrian Gaj, 2. Mirosław Wojnowski, 3. Marcin Kłósek
Quady 4x4: 1. Rafał Jawień (Quadowa Grupa Południe), 2. Adam Krysiak, 3. Ireneusz Ostafin (ATV Kotoń)
SSV: 1. Michal Bureą, 2. Jakub Polasik (MK Oborniki), 3. Michał Borek (Lipsko)
SSV Turbo: 1. Rafał Papkała (PerfectMoto Racing), 2. Tomasz Porębny, 3. Adam Goński (RST Racing Team).