Dzisiaj jest niedziela 29 listopada 2020, imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17374) SPORT FORUM FIRMY (5545) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Wilki zgodnie z planem, pewna wygrana w G ... (0)Konin. Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach potr ... (2)

Nowe formy ewangelizacji w Koninie. Ławeczka spotkania

Dodano: 13.11.2019 12:36

Z prośbą o rozpropagowanie informacji o nowych formach ewangelizacji zwrócił się do nas ksiądz Kamil Jakubowski z parafii św. M. Kolbe w Koninie. Ławeczka spotkania i spacer miłosierdza to jego propozycje dla wierzących i niewierzących. 

- W przypadku nowych form ewangelizacji potrzeba nie tylko akceptacji ludzi, ale reklamy, rozsyłania. Proszę więc, jeśli to możliwe o pomoc w realizacji mojego wewnętrznego pragnienia, a ściślej mówiąc o udostępnienie na portalu informacji na temat działań ewangelizacyjnych i społecznych na terenie Konina – napisał ks. K. Jakubowski.

Poniżej wiadomość, którą przekazujemy dalej.

- Mam świadomość, że z różnych powodów nie możesz, nie chcesz lub może boisz się przyjść do Kościoła. Czy to z powodu grzechu, złości na wiernych czy księży albo po prostu nie chcesz. Mam zatem świadomość, że nie usłyszysz na ogłoszeniach parafialnych o Tej miłości, o której chce ci opowiedzieć. Wiem, że brakuje ci „obecności”. Kogoś, kto rozgrzeszy, wysłucha, pomodli się lub chwilę posiedzi z tobą. Bez względu na to czy wierzysz czy nie. Czuję wewnętrzną potrzebę by wyjść do ciebie. Jestem księdzem i brakuje mi ciebie, chciałbym byś jako człowiek doświadczył tego, czego ja doświadczam. Dlatego jeśli Bóg pozwoli będę na ciebie czekał. Będę czekał nie tylko w Kościele. Dziś to ja muszę i chce wyjść do ciebie. Jestem w tych miejscach dla wszystkich. Dla wierzących i niewierzących. Nie jestem wybitnym mówcą, ani wybitnym duchowym przewodnikiem. Lubię za to słuchać. Bo obiecałem Bogu, być cały dla Niego. A On jest w każdym! Chyba, że będzie straszny mróz albo naprawdę nie będę mógł. Przyjdź, będzie pięknie. Przecież nie tylko ty jesteś człowiekiem, ja także. Bądź pozdrowiony!

  • Nowa forma ewangelizacji w Koninie. Ławeczka spotkania
  • Nowa forma ewangelizacji w Koninie. Ławeczka spotkania
  • 1573647371-mpdod4-spacer_milosierdzia.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ławeczka spotkań,   ks. Kamil Jakubowski,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Witam moja propozycja to prezerwatywa ewangelizacyjna napewno połączy wierzących i niewierzących.
Dodano: 13.11.2019 16:42    Przez: jan kowalski
avatar A za reklamę wam zapłacił???
Dodano: 14.11.2019 16:11    Przez: Dona Regan
avatar To już wiem czemu koń z fontanny zwiał...
Dodano: 14.11.2019 23:14    Przez: Pulsar71

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.