Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020, imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18118) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Michalski o sytuacji Górnika. „Jako prezes jestem ... (0)Konin. Miejski Klub Seniora pod opieką Konińskiego ... (0)

Kazimierz Biskupi. Żłobek już oficjalnie utworzony, ruszy w styczniu

Dodano: 13.11.2019 12:56
Źródło: LM.pl

Publiczny Żłobek nr 1 w Kazimierz Biskupim został powołany do życia na ostatniej sesji Rady Gminy. Placówka ma ruszyć od nowego roku. 

Oficjalne powstanie żłobka przypieczętowane zostało podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Kazimierzu Biskupim. Radni nadali placówce nazwę Publicznego Żłobka nr 1, zatwierdzili status instytucji i zaplanowali start działalności na 2 stycznia 2020 r. Żłobek funkcjonować będzie przy ul. Węglewskiej 12.

To efekt likwidacji gimnazjów. Gmina pozostała z budynkiem, który postanowiła zagospodarować właśnie na żłobek oraz dom seniora. Dostała również dofinansowanie z rządowych programów MALUCH+ i SENIOR+. Łącznie to ok. 710 tys. zł, niemal 180 tys. zł dołoży sam Kazimierz Biskupi. 

W sierpniu rozstrzygnięte zostały przetargi na wykonanie obu inwestycji, łączy koszt (bez umeblowania) wyniesie 625 tys. zł. Przebudowa pomieszczeń ma się zakończyć w grudniu, a od nowego roku obie placówki mają już pracować. Wtedy też rozpocznie się rekrutacja podopiecznych. W obu instytucjach ma być po dwadzieścia miejsc. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kazimierz Biskupi,   żłobek,   MALUCH+,   SENIOR+,   dom senioraDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Kleczewie dumnie reklamowane przez Burmistrza promesy na maluch i senior przepadną. Gmach gimnazjum czeka podobno na decyzje ,,zastępcy generała" I pewnie jeszcze poczeka. Kazimierz udowodnił ,że można szybko rozwiazywać problemy. Brawo wy!!!!
Dodano: 13.11.2019 16:03    Przez: kleczewiok

KOMENTARZE

W Kleczewie dumnie reklamowane przez Burmistrza promesy na maluch i senior przepadną. Gmach gimnazjum czeka podobno na decyzje ,,zastępcy generała" I pewnie jeszcze poczeka. Kazimierz udowodnił ,że można szybko rozwiazywać problemy. Brawo wy!!!!
Dodano: 13.11.2019 16:03    Przez: kleczewiok

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.