LM.plWiadomościCzterech sportowców z Konina dostało stypendia od marszałka

Czterech sportowców z Konina dostało stypendia od marszałka

Sylwia Matuszak i Natalia Nowinowska (KKSz Konin) oraz Mateusz Sztrauch i Dawid Pluta (KLTC Konin) otrzymali stypendia sportowe od zarządu województwa wielkopolskiego.

W gronie 65 zawodników z całej Polski znalazło się czterech sportowców z Konina, którzy w minionych dwunastu miesiącach wywalczyli medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy lub mistrzostw Polski. Dzięki temu przez kolejny rok będą mogli cieszyć się miesięcznymi stypendiami od zarządu województwa wielkopolskiego.

600 zł miesięcznie otrzymają Sylwia Matuszak i Mateusz Sztrauch. Szablistka KKSz Konin otrzymała wyróżnienie za srebrny medal wraz z polską reprezentacją podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Ponadto wywalczyła dziesiąte miejsce na mistrzostwach świata, piąte miejsce drużynowo na mistrzostwach Europy i złoto na mistrzostwach Polski.

Mateusz Sztrauch, kolarz KLTC Konin, stypendium zapewnił sobie dzięki srebrnemu medalowi w sprincie drużynowym na Torowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Koninianin sięgnął ponadto po srebro na mistrzostwach Polski.

Za medale na krajowyn podwórku i uczestnictwo w międzynarodowych zawodach stypendia dostaną Dawid Pluta i Natalia Nowinowska. Szablistka KKSz Konin wywalczyła srebrny medal w turnieju drużynowym i brąz w turnieju indywidualnym mistrzostw Polski oraz zajęła ósme miejsce w turnieju drużynowym na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Kolarz KLTC Konin sięgnął natomiast po złoto mistrzostw Polski i piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów. Oboje dostaną po 400 zł miesięcznie.