Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17812) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powiatowa Rada Rynku Pracy. Inauguracja kadencji 2 ... (0)Prezent od prezydenta dla Poli - pierwszej koninia ... (1)

Czterech sportowców z Konina dostało stypendia od marszałka

Dodano: 13.11.2019 13:24
Źródło: LM.pl

Sylwia Matuszak i Natalia Nowinowska (KKSz Konin) oraz Mateusz Sztrauch i Dawid Pluta (KLTC Konin) otrzymali stypendia sportowe od zarządu województwa wielkopolskiego.

W gronie 65 zawodników z całej Polski znalazło się czterech sportowców z Konina, którzy w minionych dwunastu miesiącach wywalczyli medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy lub mistrzostw Polski. Dzięki temu przez kolejny rok będą mogli cieszyć się miesięcznymi stypendiami od zarządu województwa wielkopolskiego.

600 zł miesięcznie otrzymają Sylwia Matuszak i Mateusz Sztrauch. Szablistka KKSz Konin otrzymała wyróżnienie za srebrny medal wraz z polską reprezentacją podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Ponadto wywalczyła dziesiąte miejsce na mistrzostwach świata, piąte miejsce drużynowo na mistrzostwach Europy i złoto na mistrzostwach Polski.

Mateusz Sztrauch, kolarz KLTC Konin, stypendium zapewnił sobie dzięki srebrnemu medalowi w sprincie drużynowym na Torowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Koninianin sięgnął ponadto po srebro na mistrzostwach Polski.

Za medale na krajowyn podwórku i uczestnictwo w międzynarodowych zawodach stypendia dostaną Dawid Pluta i Natalia Nowinowska. Szablistka KKSz Konin wywalczyła srebrny medal w turnieju drużynowym i brąz w turnieju indywidualnym mistrzostw Polski oraz zajęła ósme miejsce w turnieju drużynowym na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Kolarz KLTC Konin sięgnął natomiast po złoto mistrzostw Polski i piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów. Oboje dostaną po 400 zł miesięcznie. 

fot. Samorząd Województwa Wielkopolskiego 

  • Czterech sportowców z Konina dostało stypendia od marszałka
  • Czterech sportowców z Konina dostało stypendia od marszałka
  • Czterech sportowców z Konina dostało stypendia od marszałka

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo !
Dodano: 14.11.2019 22:36    Przez: Matilan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.