Dzisiaj jest piątek 6 grudnia 2019, imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19615) SPORT FORUM FIRMY (5426) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 4oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzieci z rodzin zastępczych bawiły się w "Pracowni ... (0)Ostatnie spotkanie KKF Automobile Torino w tym rok ... (0)

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

Aktualizacja 14.11.2019 16:04
Źródło: LM.pl

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Do tragedii doszło przed godz. 10.00 na ul. Wyszyńskiego. Mundurowi chcieli wylegitymować trójkę młodych mężczyzn: dwóch 15-latków i 21-latka. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koninie, jeden z nich zaczął uciekać w związku z czym jeden z policjantów rozpoczął pościg.

- Mimo okrzyków „stój policja” nie reagował i uciekał dalej – mówi Marcin Jankowski. - Doszło niestety do sytuacji, że policjant musiał użyć broni – dodaje.

Młody mężczyzna, mimo reanimacji zmarł. Znaleziono przy nim nożyczki i woreczek foliowy z białym proszkiem.

Na miejscu trwają oględziny. Niebawem ma się tam pojawić prokurator.

Więcej na ten temat w specjalnym wydaniu programu "Nasze Sprawy" o godz. 20.00.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka
Slajd 1/14

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 1 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 2 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 3 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 4 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 5 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 6 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 7 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 8 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 9 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 10 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 11 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 12 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

Strzelanina w biały dzień. Policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka

slajd 13 z 14

Śmiertelne strzały padły dziś na piątym osiedlu w Koninie. Nie żyje młody mężczyzna.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

z informacji usłyszanych w Radiu i powyższego opisu wynika, że on uciekał a nie atakował. Czy w związku z tym konieczne było użycie broni? Czy nadgorliwość policji w naszym mieście samo w sobie nie stanowi zagrożenia? Mam w pamięci naprawdę sporo sytuacji, w których policjanci zachowali się nie tak jak przystało na mundurowych. Ale za wcześnie na wyrok, poczekajmy na więcej informacji. Bez wątpienia tragedia nawet jeżeli ów człowiek miał narkotyki.
Dodano: 14.11.2019 12:08    Przez: Radosław
A może jest jakieś inne wyjaśnienie śmierci młodego chłopaka ? policjant niech zmieni diete z hamburgerów z maca na surówki to dogoni nastolatka a nie strzela i zabija. Raczej uczyli go ze jak strzela to zeby nie zabic a niestety zabił więc dla mnie jest morderca mimo munduru policjanta.Ty możesz się z tym nie zgadzać ale taka prawda - strzelił i zabił.
Dodano: 14.11.2019 12:20    Przez: :) :)
jaka strzelanina????? .. kto te artykuły pisze..... czy ktoś z reporterów wie co oznacza termin strzelanina ?
Dodano: 14.11.2019 12:02    Przez: ~sensacja
Mieszkam obok i było słychać dwa strzały, później masę krzyku, a co do "reanimacji" która oczywiście widziałem to nie mam słów... Policjant w panice nie wiedział co robić, krzyczał i zrobił dwa uciśnięcia, znowu krzyk i nic więcej, następnie przyjechała karetka i podpięli tylko coś pod ciało i nie podjęli ŻADNEJ próby reanimacji... Rozumiem, że policjant w szoku i miał prawo (w pewnym sensie) mieć problemy z oceną sytuacji, ale gdzie był drugi policjant? Pobiegł za blok i tyle było go widać... prawdopodobnie dzwonił po dodatkowe służby, ale mogli się zamienić w obowiązkach, skoro jeden nie był wstanie nawet udzielić pierwszej pomocy
Dodano: 14.11.2019 11:57    Przez: Nat
podpieli coś i nic nie robili..???? . jest to AED !!!!! i tak to sie wlasnie robi człowieku...masakra jakie to mamy spoleczeństwo uświadomione.... ;/
Dodano: 14.11.2019 12:05    Przez: ~pawel

KOMENTARZE

Super, dzieciaka zastrzelił przed przedszkolem centralnie. Dramat.
Dodano: 14.11.2019 11:55    Przez: Koliber
Brawo policjanci. Dzięki , że nas bronicie. Tylko Wasza stanowczość może nas uchronić przed chuliganami niezależnie od miejsca.
Dodano: 14.11.2019 14:12    Przez: Lajt
Policjant spanikował i tragedia gotowa ......
Dodano: 14.11.2019 14:48    Przez: przemol
avatar Gdzie tam jest przedszkole? Ja międzyblokowy plac zabaw widzie, a nie plac zabaw przedszkola. Fakt, gdyby były tam dzieci, to mogły by być zagrożone,... ale chyba nie o 10:00 rano, gdzie jest zimno.
Dodano: 14.11.2019 16:46    Przez: Pulsar71
avatar Najwyższy czas żeby spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć, to my wychowaliśmy swojego syna na dilera. To przez nas ta ofiara.
Dodano: 14.11.2019 18:22    Przez: Józef Bąk
Użytkowniku Pulsat71. Czy widzisz na zdjęciu przychodnię? jeżeli tak, to wiedz, iż w tym samym budynku mieści się również przedszkole. Wystarczy zajrzeć na Google Maps, aby być pewnym, że ono tam jest. A plac zabaw nie należy do danej placówki, gdyż dana placówka posiada swój plac po stronie południowej.
Dodano: 14.11.2019 21:52    Przez: GordiT
avatar Do @GordiT: 1. Moja odpowiedź dotyczyła tego co napisał użytkownik Koliber, iż cytuję: - "dzieciaka zastrzelił przed przedszkolem centralnie". Tam gdzie leżał ten chłopak nie ma przedszkola, gdyż jest to międzyblokowy plac zabaw. To co widać, to wejście do Centrum Fizjoterapii, a samo przedszkole ma odrębne wejście w tym budynku z drugiej strony. 2. Sam stwierdzasz, iż owo Przedszkole nr 5, posiada swój plac po stronie południowej owego budynku, zatem dzieci tam będące nie były zagrożone.
Dodano: 14.11.2019 22:50    Przez: Pulsar71
Mieszkam obok i było słychać dwa strzały, później masę krzyku, a co do "reanimacji" która oczywiście widziałem to nie mam słów... Policjant w panice nie wiedział co robić, krzyczał i zrobił dwa uciśnięcia, znowu krzyk i nic więcej, następnie przyjechała karetka i podpięli tylko coś pod ciało i nie podjęli ŻADNEJ próby reanimacji... Rozumiem, że policjant w szoku i miał prawo (w pewnym sensie) mieć problemy z oceną sytuacji, ale gdzie był drugi policjant? Pobiegł za blok i tyle było go widać... prawdopodobnie dzwonił po dodatkowe służby, ale mogli się zamienić w obowiązkach, skoro jeden nie był wstanie nawet udzielić pierwszej pomocy
Dodano: 14.11.2019 11:57    Przez: Nat
podpieli coś i nic nie robili..???? . jest to AED !!!!! i tak to sie wlasnie robi człowieku...masakra jakie to mamy spoleczeństwo uświadomione.... ;/
Dodano: 14.11.2019 12:05    Przez: ~pawel
Tylko stanowczość policji może nas uchronić. Łatwo oceniać, a zejść ratować, to już nie mogłeś ?????
Dodano: 14.11.2019 14:19    Przez: Lajt
Paweł. Najpierw doinformuj się co to jest AED a później się wypowiadaj. W skrócie jest używany podczas migotania przedsionków a nie podczas zatrzymania akcji serca i takie urządzenie znajdziesz na peronie czy lotnisku.Lajt. Taki cwany jesteś a od czego są policjanci? jakaś osoba przechodnia ma odepchnąć POLICJANTA który jest przeszkolony do takich działań i zacząć reanimować? zastanów się co piszesz
Dodano: 14.11.2019 14:50    Przez: bro
avatar do @paweł: Nie muszę znać każdej nowinki jaka pojawia się w danej dziedzinie. Nieświadomy to raczej Ty jesteś, jeżeli oczekujesz od wszystkich znajomości wszem i wobec wszystkiego.
Dodano: 14.11.2019 16:48    Przez: Pulsar71
Dobrze wiem jak dziala i do czego sluzy AED. uzywamy tego i wiem jak i do czego sluzy... zatrzymanie akcji serca = podpięcie AED ... Boże, poczytajcie chociaż jak to działa, bo widze ze mając sprzet nie bedziecie wiedzieć kiedy i jak go użyć. A jeśsli nie wszyscy maja wiedziec co to AED czyli ze coś podpieli to po kiego grzyba ktoś pisze ze nie ratowali człowieka.
Dodano: 15.11.2019 10:42    Przez: ~Paweł
jaka strzelanina????? .. kto te artykuły pisze..... czy ktoś z reporterów wie co oznacza termin strzelanina ?
Dodano: 14.11.2019 12:02    Przez: ~sensacja
Radzę przeczytać co oznacza ten termin i potem pisać komentarz
Dodano: 14.11.2019 14:05    Przez: Damian Rosół
co ??? krzyczał i nie wiesz co ??? czy tylko krzyk typu aaaaa ??? zastanow sie zanim coś napiszesz i upewnij sie jak to bylo i co i do kogo krzyczał i dlaczego
Dodano: 14.11.2019 12:03    Przez: ~oj
Policjant morderca - dożywocie mu.
Dodano: 14.11.2019 12:04    Przez: :) :)
Jak możesz pisać takie rzeczy?! Byłeś świadkiem, kto dał Ci prawo wydawać wyrok? Do momentu wyjasnienia sprawy wstrzymajcie się z takimi komentarzami.
Dodano: 14.11.2019 12:12    Przez: Ropuch
A może jest jakieś inne wyjaśnienie śmierci młodego chłopaka ? policjant niech zmieni diete z hamburgerów z maca na surówki to dogoni nastolatka a nie strzela i zabija. Raczej uczyli go ze jak strzela to zeby nie zabic a niestety zabił więc dla mnie jest morderca mimo munduru policjanta.Ty możesz się z tym nie zgadzać ale taka prawda - strzelił i zabił.
Dodano: 14.11.2019 12:20    Przez: :) :)
z informacji usłyszanych w Radiu i powyższego opisu wynika, że on uciekał a nie atakował. Czy w związku z tym konieczne było użycie broni? Czy nadgorliwość policji w naszym mieście samo w sobie nie stanowi zagrożenia? Mam w pamięci naprawdę sporo sytuacji, w których policjanci zachowali się nie tak jak przystało na mundurowych. Ale za wcześnie na wyrok, poczekajmy na więcej informacji. Bez wątpienia tragedia nawet jeżeli ów człowiek miał narkotyki.
Dodano: 14.11.2019 12:08    Przez: Radosław
Skup się bo 1 raz napiszę. Ty w radiu słyszałeś o ucieczce a ja czytam teraz na LM o strzelaninie. Jak była strzelanina to strzelały minimum 2 osoby. Zatem jak uznać, że była strzelanina policjanta z uciekającym to powinien policjant mu wpakować w plecy cały magazynek. Jak zaś uznamy, że media wiedzą niewiele na tym etapie sprawy (strzelanina bez strzelaniny z LM) to nie przesądzajmy kto jest winny. Na dziś wszyscy podają tylko te fakty: 21-latek uciekał, policjant go gonił i wzywał do zatrzymania, znaleziono przy nim nożyczki i biały proszek. Zaś dociekliwy widz LM zobaczy, że ciało leży na ogrodzonym placu zabaw; być może w trakcie ucieczki 21-latek tam wpadł, zobaczył, że nie uda mu się uciec przez siatkę dostatecznie szybko i może faktycznie wyją te nożyczki i obrócił w stronę policjanta. Zatem jak jak ma strzał z przodu ciała to policjant wyjdzie niewinny. Jak ma kule w plecach to łatwo tego policja nie wytłumaczy. Wszelkie wątpliwości rozstrzygamy na korzyść policji dla zasady.
Dodano: 14.11.2019 13:16    Przez: Marcin Swoinski
Nie mógł chłopaczka dogonić i strzelał ja pie..... !!! Ciekawe jak spojrzy w oczy jego rodzicom !!!!
Dodano: 14.11.2019 12:11    Przez: Krystian Maslowski
Wątpię w to ... choć nie znaczy, że tak nie musiało być. Skoro świadkowie mówią iż były 2 strzały to policjant musi przy pościgu oddać strzały (liczba mnoga) ostrzegawcze. Raczej ich nie było - bo musiałby być jeden strzał ostrzegawczy a drugi śmiertelny. Jak uznamy, że nie było strzałów ostrzegawczych to policja z zasady w plecy nie strzela. Chyba, że był wypadek przy pościgu -co w sumie jest możliwe jak policja strzela na strzelnicy od święta. Strzał od tyłu. Jeśli zaś kula wleci od przodu co stwierdzi bez problemu sekcja to można domyślać się iż faktycznie 21-latek się zatrzymał i odwrócił do policjanta np. z tymi nożyczkami a wtedy to policjant zrobił co do niego należało. Może mało profesjonalnie bo śmiertelnie, ale z tym musi się liczyć każdy.Zaczekajmy aż dowiemy się gdzie i z jakiej strony został postrzelony i czy jest świadek że uciekający się zatrzymał i obrócił w stronę policjanta ... i zapłacił życiem.
Dodano: 14.11.2019 13:23    Przez: Marcin Swoinski
I miejsce bardzo ciekawe jest. Uciakający tam wbiegał i się zorientował, że go złapią? Skoro piszą, że policjant drugi został za blokiem (domyślam się, że z tymi dwoma 15-sto latkami) to chyba tam wbiegał. Czy też z placu zabaw wybiegał?
Dodano: 14.11.2019 13:27    Przez: Marcin Swoinski
gówno musiał....mam nadzieje, że frajer odpowie za morderstwo a nie jak zwykle sprawa będzie zamieciona pod dywan