Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18563) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (1)

Świat robotów - nauka programowania. Warsztaty dla młodzieży

Dodano: 15.11.2019 10:52

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie było organizatorem warsztatów „Świat robotów - nauka programowania", które odbyły się przy auli PWSZ.

Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencją Programu Erasmus+ prowadzi jedyny w Wielkopolsce Regionalny Punkt Informacyjny. W ramach tego działania upowszechnia informacje o programie Erasmus+ i innych programach realizowanych przez FRSE oraz prezentuje wyniki pracy tych programów i przekazuje narzędzia do aplikowania.

W miniony czwartek, 14 listopada, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie miało unikatową okazję zaprezentowania uczniom szkół podstawowych z powiatu konińskiego możliwości programu poprzez Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE). Młodzież z dziewięciu szkół z regionu mogła uczestniczyć w warsztatach „Świat robotów - nauka programowania”, które zostały zrealizowane pod okiem ekspertów z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej umieszczonej na Tracku, można było zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym można było dowiedzieć się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty.

  • Świat robotów - nauka programowania. Warsztaty dla młodzieży
  • Świat robotów - nauka programowania. Warsztaty dla młodzieży
  • Świat robotów - nauka programowania. Warsztaty dla młodzieży
  • Świat robotów - nauka programowania. Warsztaty dla młodzieży

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.