Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18446) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (1)

Wierzbinek. W gminie trwa czas inwestycji

Dodano: 15.11.2019 13:58

O bieżących inwestycjach na terenie gminy Wierzbinek mówi wójt Paweł Szczepankiewicz.

Jak w każdej gminie, największe zapotrzebowanie jest na drogi. - Oddaliśmy do użytku nowo zbudowane, czy wyremontowane drogi. Jako samorząd, staramy się co roku przeznaczać w budżecie określoną kwotę na budowę dróg. W tym roku powstało siedem odcinków dróg gminnych. Potrzeby w tym zakresie są duże bo gmina Wierzbinek jest największa pod względem obszaru na terenie powiatu konińskiego, ma 150 km kwadratowych. Można powiedzieć, że w 80 procentach mamy wybudowane drogi. Mieszkańcy zgłaszają teraz zrobienie ścieżki na odcinku od Wierzbinka w kierunku Piotrkowa Kujawskiego, na co pozyskaliśmy środki. Staramy się o dofinansowanie zewnętrzne, tak żeby nie tylko budować z budżetu, gdyż obciążenia dla samorządów ze względu na oświatę i inne działania są bardzo duże.

Spośród inwestycji, gospodarz gminy wymienia także składowisko na odpady wielkogabarytowe. - Udało się zrealizować punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w |Zielonce. Od lutego 2020 mieszkańcy będą mogli przywozić odpady wielkogabarytowe. Zależy nam na utrzymaniu porządku i czystości w gminie. Projekt zakładał także zakup sprzętu, między innymi nową kosiarkę na wysięgniku do wycinki poboczy. W tej chwili już działa.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   inwestycje,   Paweł Szczepankiewicz,   wójt,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jest kopalnia na terenie gminy są inwestycje...brawo dla takiego wójta👍 pieniądze są z podatków od inwestorów i nie wyciąga się z kieszeni mieszkańców.W Koninie tylko mieszkańców grabią nowymi podwyżkami takie Janosiki PO-nowemu.
Dodano: 15.11.2019 18:48    Przez: ~podatek
to prawda, wbrew pozorom to bogata gmina bo mają Wójta z łbem na karku a nie jak w koninie śmieci po 19zł od osoby rozbój w biały dzień
Dodano: 16.11.2019 13:56    Przez: _k***siarz_

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.