Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020, imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18069) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i ... (2)E-mail z groźbą rozpylenia gazu bojowego. Alarm w ... (3)

Spod Rzgowa na festiwal w Toronto. Znany film powstał u nas

Dodano: 17.11.2019 11:22
Źródło: LM.pl

,,Light as Feathers" to film holenderskiej reżyserki Rosanne Pel. Obraz powstał w Osieczy (gmina Rzgów), wzięli w nim udział aktorzy-amatorzy z naszego regionu, a był wyświetlany m.in na festiwalu w Toronto.

Historia powstania ,,Light as Feathers" jest niesamowita. Początkowo film miał być studencką pracą zaliczeniową, ale z biegiem czasu przerodził się w pełnometrażowy obraz. Kręcony był w gminie Rzgów, a wystąpili w nim aktorzy-amatorzy z naszego regionu. Pomimo braku profesjonalnego wykształcenia scenicznego poradzili sobie znakomicie. W głównych rolach wystąpili Eryk Walny, Ewa Makuła, Klaudia Przybylska i Małgorzata Kropidłowska.

Zadania nie mieli łatwego, film porusza bowiem trudne relacje rodzinne. Mieszkający w małej miejscowości i dorastający bez ojca Eryk ma zbyt bliski, niemal intymny kontakt z własną matką. Jednocześnie wchodzi w relację ze swoją rówieśniczką z sąsiedztwa. Burzliwe emocje i pierwsze kontakty seksualne rodzą wiele bólu i niezrozumienia u bohaterów obrazu.

,,Light as Feathers" został doceniony w Europie. Zdobył dwie nagrody na Holenderskim Festiwalu Filmowym, był wyświetlany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, jednej z największych tego typu imprez na świecie. Po indywidualne nagrody za swoją grę sięgnął natomiast Eryk Walny. 

Pomimo tak ogromnego sukcesu w naszym regionie o filmie wie niewiele osób. Występujący w nim aktorzy są jednak przekonani, że to się zmieni, a obraz już niedługo będzie można obejrzeć również u nas.

fot. screen z filmy ,,Light as Feathers"

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Młody, mądry, zdolny chłopak, który widać że ma w głowie poukładane, co już po samych wypowiedziach w tym materiale widać. Człowiek nabiera otuchy,że mimo wszystko j fajną mamy młodzież, zwłaszcza po ostatnich popisach młodych ćwierćgłówków pod komendą policji
Dodano: 17.11.2019 15:12    Przez: wind

KOMENTARZE

Młody, mądry, zdolny chłopak, który widać że ma w głowie poukładane, co już po samych wypowiedziach w tym materiale widać. Człowiek nabiera otuchy,że mimo wszystko j fajną mamy młodzież, zwłaszcza po ostatnich popisach młodych ćwierćgłówków pod komendą policji
Dodano: 17.11.2019 15:12    Przez: wind

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.