Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18567) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (1)

Wywóz osadu z oczyszczalni przydomowej - opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków

Materiał promocyjny

Dodano: 18.11.2019 00:13

Każdy budynek, gospodarstwo domowe musi mieć zapewniony system zagospodarowania ścieków. W przypadku gdy dany teren jest skanalizowany, mieszkańcu są zobowiązani przyłączyć się sieci kanalizacji. Na terenach nieskanalizowanych problem z odprowadzeniem ścieków jest rozwiązywany indywidualnie. Jeżeli miejscowe przepisy (Plan Zagospodarowania Przestrzennego) nie narzucają konkretnego rozwiązania do wyboru jest przydomowa oczyszczalnia ścieków lub szambo. W ostatnich latach popularność zyskały przydomowe oczyszczalnie ścieków. Wynika to przede wszystkim z wygodnej i niedrogiej eksploatacji oraz wysokiej efektywności oczyszczania ścieków co pozwala na odprowadzenie oczyszczonych ścieków bez szkody dla środowiska. Jedną z podstawowych czynności eksploatacyjnych przydomowej oczyszczalni jest wywóz osadu nadmiernego.

Dlaczego konieczne jest opróżnienie przydomowej oczyszczalni ścieków?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest zespołem urządzeń, które wykorzystują właściwości mikroorganizmów (przede wszystkim bakterii) do oczyszczania ścieków. Procesy zachodzą w warunkach tlenowych i beztlenowych, a ich efektem jest oczyszczenie ścieków do wody drugiej klasy czystości. W miarę upływu czasu mikroorganizmy namnażają się. Wynikiem tego jest coraz większy ich udział procentowy w ogólnej objętości ścieków w przydomowej oczyszczalni. Ponadto nie wszystkie frakcje ulegają biologicznemu rozkładowi. Dlatego raz na jakiś czas należy wybrać osad nadmierny z oczyszczalni. Najprostszym i najczęściej spotykanym sposobem usunięcia osadu ściekowego jest opróżnienie przydomowej oczyszczalni ścieków przez tabor asenizacyjny. Firma świadcząca usługi asenizacyjne transportuje wybrane osady ściekowe na duże komunalne oczyszczalnie ścieków w celu dalszej i utylizacji. W przypadku przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków osady ściekowe wybiera się zazwyczaj 1-2 razy na rok. W dużej mierze zależy to od ładunku zanieczyszczeń ścieków dopływających do oczyszczalni oraz urządzenia. Dlatego dokonując wyboru należy szczególną uwagę zwrócić na sugerowaną przez producenta urządzenia liczbę wyborów osadu nadmiernego. Urządzeniem charakteryzującym się prostą budową i obsługą jest przydomowa oczyszczalnia ścieków NV. Oczyszczalnia NV pracuje w technologii hybrydowej co zapewnia wysoką efektywność oczyszczania ścieków i stabilną pracę. Jedynym elementem elektrycznym jest dmuchawa. Przydomowa oczyszczalnia NV jest sprawdzonym rozwiązaniem obecnym na rynku europejskim od ponad dwudziestu lat. Ponadto urządzenie jest objęte 20-letnią gwarancją.

Na co zwrócić uwagę podczas wywozu osadu nadmiernego?
Przed wyborem osadu nadmiernego z przydomowych oczyszczalni ścieków należy dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta. Znajdują się tam informacje skąd wybrać osad (z jednego czy dwóch zbiorników/komór), czy wcześniej należy wyłączy urządzenia elektryczne. Po opróżnieniu zbiornika niejednokrotnie można sprawdzić stan dyfuzorów lub innych elementów oczyszczalni zanurzonych w ściekach. Jeżeli wybór osadu jest skomplikowany warto w tym celu wynająć firmę serwisową. Po opróżnieniu zbiornika oczyszczalni należy pamiętać o ponownym zalaniu wodą, na wypadek działania sił wyporu wód gruntowych.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ścieki,   środowiskoDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.