Dzisiaj jest piątek 7 maja 2021, imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17115) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

Aplikacja „Zgłoś rower” to informowanie o znalezieniu jednośladu

Dodano: 19.11.2019 11:46

Odzyskujemy skradzione i porzucone rowery. To także informacja do użytkowników rowerów miejskich w Koninie.

Po pięciu miesiącach od momentu uruchomienia akcji „Zgłoś rower” pracownicy Nextbike Polska, operatora, który obsługuje sytem rowerów miejskicj w Koninie, dzięki otrzymanym od mieszkańców informacjom odnaleźli ponad 330 porzuconych i skradzionych rowerów. Dodatkowo specjalne patrole interwencyjne uratowały kolejnych 400 jednośladów. Bezpieczeństwo publicznych rowerów miejskich to priorytet samych samorządów oraz największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich – firmy Nextbike Polska. Aplikacja  „Zgłoś rower” to proste i szybkie informowanie Nextbike o znalezieniu porzuconego roweru. 

W czerwcu 2019 roku Nextbike Polska uruchomił aplikację webową www.zglosrower.pl. W czasie wakacji zaczęły pracę, na razie tylko w Warszawie, specjalne patrole interwencyjne, których zadaniem jest m.in. sukcesywne przeciwdziałanie wandalizmom. Powyższe działania przekładają się na stopniową eliminację nadużyć w korzystaniu z rowerów miejskich.

- Pomoc i wsparcie ze strony mieszkańców są dla nas bardzo ważne. Rowery miejskie to nasze wspólne dobro. Dziękujemy tym, którzy nam pomagają o nie dbać. Zachęcamy każdego, kto zobaczy porzucony, uszkodzony rower do zgłaszania nam tego — powiedział Łukasz Dubieniecki dyrektor ds. Operacji i Utrzymania w Nextbike Polska. Dodał, że coraz więcej sukcesów mają także patrole interwencyjne Nextbike, które odzyskały niemal 400 rowerów. — Podczas prowadzonych działań zatrzymaliśmy na gorącym uczynku 72 osoby. Na 8 z nich nałożono mandaty, z czego najwyższy wyniósł 1000 zł. Pozostałymi sprawami wciąż zajmuje się policja. Część trafiła do sądu. Tylko 5 zostało umorzonych — podkreśla Łukasz Dubieniecki.

Od początku czerwca zostało założonych 10 832 blokad kont użytkowników systemu Veturilo w związku z nieprzestrzeganiem przez nich zapisów obowiązującego regulaminu. Niektórzy użytkownicy mają założone długotrwałe blokady kont. Osoba zgłaszająca decyduje czy chce pozostać anonimowa czy też pozostawi kontakt do siebie. Ci co wybiorą drugi wariant i zostawią swój numer telefonu, ich konto, po odebraniu roweru, zostanie doładowane kwotą 5 zł. Dodatkowo nie jest konieczne podawanie adresu, gdzie znajduje się rower. Wystarczy skorzystać z opcji „Moja lokalizacja”, która automatycznie zapisze współrzędne porzuconego roweru.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rower miejski,   Konin,   zgłoś rower,   Nextbike,   komunikacja,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po prostu widać, że wsioki z Konina nie potrafią uszanować czegoś co naprawdę jest fajnego w tym mieście .
Dodano: 19.11.2019 13:21    Przez: ~przykre i prawdziwe
szacunek do ludzi co niszczą mienie publiczne ??? hahaha dobre sobie
Dodano: 20.11.2019 05:01    Przez: ~Paweł

KOMENTARZE

Po prostu widać, że wsioki z Konina nie potrafią uszanować czegoś co naprawdę jest fajnego w tym mieście .
Dodano: 19.11.2019 13:21    Przez: ~przykre i prawdziwe
Przykre i prawdziwe- mówisz o sobie, też jesteś z Konina to jesteś wsiok. Nie obrażaj mieszkańców Konina. Naucz się szacunku do ludzi najwyższy czas.
Dodano: 19.11.2019 19:10    Przez: ~Ola 🌻
szacunek do ludzi co niszczą mienie publiczne ??? hahaha dobre sobie
Dodano: 20.11.2019 05:01    Przez: ~Paweł
Jestem z Konina to prawda, ale wsiokiem nie jestem, bo nie niszczę rzeczy, ktore nie należą do mnie. Czy obrazilo Cie coś ? Madz coś wspólnego z uszkodzonymi i porzuconymi rowerami?
Dodano: 19.11.2019 22:39    Przez: ~przykre i prawdziwe
Paweł szacunek należy się wszystkim ludziom,. Wypowiadać można się ostro ale z kulturą.
Dodano: 20.11.2019 09:44    Przez: ~Ola 🌻
Przykre i prawdziwe napisałeś że jesteś z Konina i wsiokiem nie jesteś a to jak ma się Twój wpis cytuję "wsioki z Konina" sam sobie zaprzeczasz. Myśl nim cokolwiek napiszesz na mieszkańców Konina. Nie życzę sobie żebyś mnie obrażał co do niszczenia sprzętu. Jesteś małym człowiekiem.
Dodano: 20.11.2019 09:55    Przez: ~Ola 🌻
Dlaczego bronisz wandali ?
Dodano: 20.11.2019 13:05    Przez: ~oj
avatar ta cała dyskusja - niczym w sejmie....niby coś - w sumie nic....
Dodano: 20.11.2019 10:59    Przez: zx
Ola chyba nie rozumiesz sama co piszesz i nie czytasz ze zrozumieniem.
Dodano: 20.11.2019 14:42    Przez: ~przykre i prawdziwe
Oj - nie bronię wandali ale mieszkańców Konina. Pisać należy w takiej formie żeby wynikało że dotyczy to jakieś małej grupki ludzi a nie "wsioki z Konina"
Dodano: 20.11.2019 22:24    Przez: ~Ola 🌻
Bystry człowiek na pewno się domyślił, że chodziło mu o wandali i pajaców a nie normalnych użytkowników rowerów :)
Dodano: 22.11.2019 04:48    Przez: ~Pawel
Aż nadto rozumiem co czytam i co pisze. Jak będziesz pisać komentarz to dwa razy pomysl a później pisz.
Dodano: 20.11.2019 22:35    Przez: ~Ola 🌻

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.