Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17983) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa Okręgu na Jeziorze Pątnowskim. 60 lat ... (0)Strażacy uratowali kota uwięzionego w przewodzie w ... (6)

Turek. Dwa areszty za znęcanie się nad rodziną. Kara do pięciu lat

Dodano: 19.11.2019 13:59

Sąd Rejonowy w Turku na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad swoimi bliskimi.

Pierwszy z agresywnych mężczyzn został zatrzymany 7 listopada br. Śledczy ustalili, że od lipca do listopada tego roku 30-latek znęcał się nad swoimi rodzicami stosując przemoc psychiczną i fizyczną – wyzywał, uderzał, popychał i groził im pozbawieniem życia. Ponadto mężczyzna w kilkakrotnie uszkodził mienie należące do jego rodziców. Trafił do policyjnej celi, a policjanci gromadzili przeciwko podejrzanemu materiał dowodowy. Robili wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonym. Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie pięć zarzutów za znęcanie i uszkodzenie mienia. Sąd Rejonowy w Turku przychylił się do wniosku prokuratora policjantów i zastosował wobec 30-latka areszt na okres 3 miesięcy.

Drugi z podejrzanych 26-letni mężczyzna został zatrzymany 12 listopada br. po interwencji, którą zgłoszono policjantom. Mężczyzna w okresie od sierpnia do listopada tego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego, w ten sposób, że mężczyzna popychał, szarpał, bił, groził pozbawieniem życia i używał wobec pokrzywdzonego słów obelżywych. Temu mężczyźnie poza znęcaniem przedstawiono dwa zarzuty za kradzieże oraz jeden zarzut za uszkodzenie mienia na szkodę ojca. Na wniosek turkowskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.

Mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec obcych. Zgodnie z art. 207 Kodeksu Karnego kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Turek,   sąd Turek,   znęcanie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nie zamykać takich baranów, matka z ojcem dała życie a on teraz rękę podnosi. Do pracy ich wysłać za miskę ryżu i 20 godz dzienie. Brak słów na takich ludzi.
Dodano: 19.11.2019 14:42    Przez: ~Mis

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.