Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18561) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (1)

Jak przechowywać długie i ponadgabarytowe materiały?

Materiał promocyjny

Dodano: 20.11.2019 12:17

Regały wspornikowe zwane również regałami wysięgnikowymi to rodzaj systemu magazynowego przeznaczony do składowania towarów lub materiałów o nietypowym kształcie. Umożliwiają one bezpieczne przechowywanie długich i nieporęcznych przedmiotów. Takich jak; rury hydrauliczne, drewno, tarcica, rury stalowe, sklejka, stalowe półfabrykaty. Dostępne są w konfiguracji jednostronnej lub dwustronnej. Ciężkiej oraz lekkiej. Regały wspornikowe ciężkie przeznaczone są do składowania towarów o dużej masie np. półfabrykatów lub profili stalowych. Budowa regałów dłużycowych opiera się na słupach nośnych, do których przytwierdzone są poziome wsporniki. Elementy można konfigurować w taki sposób, aby dodatkowo dostosować system do różnych zastosowań i indywidualnych potrzeb.

Regały wspornikowe – idealne rozwiązanie dla przemysłu drzewnego

Regały dłużycowe to rozwiązanie szczególnie pożądane w branży przemysłu drzewnego. Producenci mebli, płyt OSB, zakłady stolarskie czy hurtownie z materiałami drewnianymi składują gabarytowe ładunki. Tego typu proces logistyczny potrzebuje specjalnych rozwiązań. Regały wspornikowe znajdują zastosowanie w składowaniu takich surowców, jak:

 • płyty drewniane i drewnopochodne,
 • tarcica,
 • forniry.
 • deski,
 • belki konstrukcyjne,
 • krokwie i wiele innych.

Zalety regału wspornikowego

Zalety regału wspornikowego docenią nie tylko przedsiębiorstwa z branży drzewnej. Tego typu system magazynowy sprawdza się przy składowaniu wszelkiego typu dłużycy. Jest to najbardziej popularny regał do dłużycy na rynku. Pozwalający przenosić bardzo duże obciążenia. Podstawowe zalety:

 • Bezpośredni dostęp do składowanej jednostki pozwalający na optymalizację i dużą wydajność procesu.
 • Szybka i wygodna obsługa długich, nieporęcznych materiałów.
 • Możliwość łatwej instalacji i rozbudowy. Szczególnie istotna w fazie szybkiego wzrostu organizacji.
 • Możliwość składowania materiałów o bardzo dużej masie. System jest elastyczny.
 • Optymalizacja przestrzeni. W niektórych przypadkach regały wspornikowe pozwalają uniknąć rozbudowy magazynu.

Regały wspornikowe: przewodnik dla kupujących

Jesteśmy w miejscu, w którym już wiesz, że regały wspornikowe są właściwym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Co dalej? W pierwszych krokach powinieneś oszacować jaka jest waga i wymiary składowanych materiałów. Następnie zdefiniować swoje potrzeby co do powierzchni potencjalnego magazynu. Te informacje będą pomocne podczas pierwszej rozmowy z doradcą technicznym. Warto zawęzić wybór dostawców regałów do tych, którzy oferują bezpłatne konsultacje na miejscu. Regały wspornikowe na wymiar pozwala na maksymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni magazynowej. Podczas konsultacji sprzedawca oceni miejsce i przejrzy rodzaje przechowywanych towarów. Pomoże to zidentyfikować wszelkie zagrożenia. Doświadczony dostawca pozwala zredukować ryzyko kosztownych błędów.

Producent regałów wspornikowych

WDX S.A. to polski producent wyposażenia magazynowego. Mający na koncie ponad 10 tysięcy instalacji regałów magazynowych. Firma oferuje regały wspornikowe dostosowane do indywidualnego procesu logistycznego. Eksperci WDX służą pomocą na każdym etapie projektowana magazynu i adaptacji systemu regałów. Wysoka jakość wyposażenia to gwarancja bezpiecznego i funkcjonalnego magazynu na długie lata. Dodatkowo, WDX jest oficjalnym dystrybutorem czterokierunkowych wózków widłowych marki Combilift. Rekomendowanych do obsługi regałów wspornikowych. Jeden dostawca wyposażenia to jeden proces negocjacyjny. Redukcja kosztów i gwarancja systemu to największe zalety tego typu współpracy.

 • Jak przechowywać długie i ponadgabarytowe materiały?
 • Jak przechowywać długie i ponadgabarytowe materiały?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:logistyka,   spedycja,   magazyn,   handelDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.