Dzisiaj jest wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Danieli, Julii, Eulalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20736) SPORT FORUM FIRMY (5429) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / -1oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację zabytkowego parku p ... (1)Zawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Puchar ... (0)

Konin. Dwie osoby zatrzymane po zamieszkach trafiły do aresztu

Dodano: 20.11.2019 12:28
Źródło: LM.pl

Na trzy miesiące do aresztu trafiły dwie z trzech osób zatrzymanych po niedzielnych zamieszkach przed Komendą Miejską Policji w Koninie. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Zdarzenie ma związek ze śmiercią 21-letniego Adama Cz., który zginął w ubiegłym tygodniu po strzale z policyjnej broni. W minioną niedzielę przed komendą zebrała się grupa osób, która za śmierć młodego mężczyzny obwinia funkcjonariuszy. Demonstracja nie skończyła się na przemowach i wulgarnych słowach kierowanych pod adresem policjantów. W stronę mundurowych, którzy chronili wejść do budynku, leciały butelki i kamienie. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych. Zatrzymano cztery osoby w wieku od 14 do 16 lat  oraz trzech mężczyzn w wieku: 18, 23 i 27 lat, którzy mieli od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieletni tego samego dnia zostali odebrani przez rodziców bądź opiekunów z komendy. Natomiast 18-latek i 23-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

- Dwie z tych osób stanęły pod zarzutem czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Wobec nich prokurator wczoraj skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Dzisiaj sąd uwzględnił wnioski – mówi Małgorzata Kudła, szefowa Prokuratury Rejonowej w Koninie.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Do 3 lat więzienia natomiast grozi trzeciemu z zatrzymanych, który stanął pod zarzutem wymuszania zaniechania prawa czynności służbowej wobec funkcjonariusza, co znaczy że sprawca szarpał policjanta chcąc odstąpienia od wykonywania przez niego czynności. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny.

Trwa analiza zabezpieczonych materiałów dowodowych. Jak podkreśla Małgorzata Kudła, nie jest wykluczone, że na ich podstawie zatrzymane zostaną kolejne osoby.

  • Konin. Dwie osoby zatrzymane po zamieszkach trafiły do aresztu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo Policja !!!! Tępić to dziadostwo... Widać na filmie jak przyszli wyrazić ból z powodu śmierci tamtego mężczyzny.
Dodano: 20.11.2019 13:03    Przez: ~police
za mało złapali tych wstrętnych łobuzów.Są nagrania i zdjęcia.Złapać i surowo ich ukarać za rozróby
Dodano: 20.11.2019 14:47    Przez: Agnieszka
Byli w pijańskim amoku i święcie przekonani, ze nic im nie grozi, ze są bezkarni, ze ,,ktoś" dał im prawo wymierzania sprawiedliwości za tragedię która się wydarzyła. Najgorsze to, ze ten areszt i być może więzienie, już i tak rozumu ich nie nauczy. Smutne to!
Dodano: 20.11.2019 15:21    Przez: Syla
poczekaj na wynik śledztwa zanim będziesz o morderstwie pisać.
Dodano: 20.11.2019 13:52    Przez: Ropuch
a w czym zamieszki pomogą? To naprawdę proste myślenie, jeżeli chce się coś zmienić to trzeba działać inaczej. Teraz tylko więcej policji w całym mieście. Gratulacje dla tych ludzi osiągnęli chyba odwrotny do zamierzonego efekt.
Dodano: 20.11.2019 13:53    Przez: Ropuch

KOMENTARZE

Brawo Policja !!!! Tępić to dziadostwo... Widać na filmie jak przyszli wyrazić ból z powodu śmierci tamtego mężczyzny.
Dodano: 20.11.2019 13:03    Przez: ~police
Wiadomym jest to , że nie można strzelać do funkcjonariuszy. No i jednym strzałem w kark zabijać ludzi też nie można . Trudno więc dziwić się zamieszkom .
Dodano: 20.11.2019 13:42    Przez: Łukasz Cieślak
a w czym zamieszki pomogą? To naprawdę proste myślenie, jeżeli chce się coś zmienić to trzeba działać inaczej. Teraz tylko więcej policji w całym mieście. Gratulacje dla tych ludzi osiągnęli chyba odwrotny do zamierzonego efekt.
Dodano: 20.11.2019 13:53    Przez: Ropuch
Ale Rambo wszystko może, jest nie pokonany i bardzo skuteczny.
Dodano: 20.11.2019 21:32    Przez: Piotr
A policjant za morderstwo ile dostanie ?
Dodano: 20.11.2019 13:48    Przez: ~ajj
poczekaj na wynik śledztwa zanim będziesz o morderstwie pisać.
Dodano: 20.11.2019 13:52    Przez: Ropuch
Niestety nic tylko ochronę .
Dodano: 20.11.2019 13:54    Przez: Łukasz Cieślak
nic nie dostanie bo to kolega kolegów i między kolegami musi być tajemnica śledztwa dla dobra naszego wspólnego i ciemnota nie może nic się dowiedzieć dala naszego wspólnego dobra
Dodano: 20.11.2019 14:01    Przez: ~Gniezno
ropuch bronisz policjanta ORMOwcu ? za dużo jest dowodów na tego psa...
Dodano: 20.11.2019 18:07    Przez: ~ajj
za mało złapali tych wstrętnych łobuzów.Są nagrania i zdjęcia.Złapać i surowo ich ukarać za rozróby
Dodano: 20.11.2019 14:47    Przez: Agnieszka
Byli w pijańskim amoku i święcie przekonani, ze nic im nie grozi, ze są bezkarni, ze ,,ktoś" dał im prawo wymierzania sprawiedliwości za tragedię która się wydarzyła. Najgorsze to, ze ten areszt i być może więzienie, już i tak rozumu ich nie nauczy. Smutne to!
Dodano: 20.11.2019 15:21    Przez: Syla
Będą kolejne ofiary. Dowiemy się, że aresztowani powiesili się w celi lub udusili się własnymi rękami. Policjant morderca jak ten ksiądz pedofil zostanie przeniesiony do innej jednostki policji, na przeczekanie schowali go w zakładzie dla obłąkanych.
Dodano: 20.11.2019 16:13    Przez: gembird12
Masz cykora,to uciekaj...
Dodano: 20.11.2019 17:24    Przez: Grzech Walerian
A dlaczego media milczą o wynikach badań substancji którą znalazła policja. Radio Zet podaj że to amfa
Dodano: 20.11.2019 17:14    Przez: ~qqqq
Dla takich debili nie ma przebacz.Powinni więcej wyłapać tych "dymostrantów".Śmiechy,wulgarne gesty ,rzucanie kamieniami i butelkami.Tak wygląda protest przeciwko przemocy ????????????????
Dodano: 20.11.2019 17:31    Przez: Rafał Kasper
Brawo dla policji. Wsadzić tych huliganów. To co się wyprawia nie ma nic wspólnego ze smutkiem i żałobą....
Dodano: 20.11.2019 19:56    Przez: ~mieszkanka
Pewno skorka obtarta i goscie do więzienia a tu czlowiek nie zyje i facet w szpitalku . Fajne widoki na pielegniarki wikt i opierunek . Czyli glupa palenie przed odpowiedzialnoscia. Komendancie gratulacje . Tyle pan tolerowal przekraczania uprawnien przez podwladnych zamiatajac sprawy pod dywanik az doszlo do tragedii . Szkoda tylko ze zycie funkcjonariusza tez zmarnowane ale na jego wlasne zyczenie mysle. Sam osobiscie obserwujac brak dyscypliny i poszanowania do prawa przez funkcjonariuszy w koninie uwazam ze posrednio to panska wina. Kondolencje dla rodzicow i narzeczonej . Ps. Pilnujcie wszystkiego do konca to wasze prawo konstytucjonalne.
Dodano: 20.11.2019 21:29    Przez: Pawel Nowicki
1 z 2
12>>