Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18252) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 16oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
14 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Słońce zamiast węgla. ZE PAK zbuduje elektrownię s ... (0)Puchar Polski. Niespodzianka w Dobrowie, SKP lepsz ... (0)

Konin. Zachęcają uczniów do czytania. "Silence, on lit!" w SP10

Dodano: 22.11.2019 12:35
Źródło: LM.pl

Akcja „Silence, on lit!” (Cisza, czytamy!) dotarła do Konina. Pierwszą placówką, która wprowadziła ją u siebie jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Gosławicach.

We wrześniu szwajcarskie szkoły z kantonu Vaud rozpoczęły akcję polegającą na tym, że każdego dnia o określonej godzinie lekcje przerywane są na 15 minut. W tym czasie uczniowie, ale też nauczyciele mogą wyciągnąć swoją ulubioną książkę i poczytać w wygodnej dla siebie pozycji.

- Przeczytałem o tym w internecie, bo ciągle szukam czegoś, żeby pobudzać dzieciaki, zainteresować je czymś – mówi Karol Fritz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Koninie. - W Polsce już sporo szkół przystąpiło do tego szwajcarskiego projektu. Skontaktowałem się z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej i działamy pod jej patronatem – dodaje.

W SP10 „Cisza, czytamy!” trwa od października. Dzieci z klas 1-3 oraz klas 4-8 mają nie 15, a 10 minut na wyciszenie się i relaks.

- Codziennie na początku czwartej lekcji dzieciaki wyciągają swoje książki. Mogą je przynosić z domu, albo wypożyczać ze szkolnej biblioteki, czy też filii MBP w Gosławicach. Co ważne, nie czytają lektur i czasopism. Mogą to być komiksy, albumy. Wszystko co ich interesuje – mówi Karol Fritz. - Najważniejsze, żeby to odbywało się systematycznie. Zależy nam na tym, żeby zainteresować dzieci czytaniem. Nasi uczniowie bardzo dobrze to przyjęli i chętnie przynoszą książki – dodaje.

Dyrektor SP10 podkreśla, że do tej pory był problem z liczbą wypożyczeń ze szkolnej biblioteki. Po pierwszym semestrze chce przeanalizować jak akcja wpłynie na statystyki. Projekt prowadzony będzie do końca roku szkolnego. A do „Cisza, czytamy!” wzorem „Dziesiątki” przyłączyły się już również Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Szkoła Podstawowa nr 11.

fot. SP10 w Koninie

  • Konin. Zachęcają uczniów do czytania. "Silence, on lit!" w SP10
  • Konin. Zachęcają uczniów do czytania. "Silence, on lit!" w SP10
  • Konin. Zachęcają uczniów do czytania. "Silence, on lit!" w SP10
  • Konin. Zachęcają uczniów do czytania. "Silence, on lit!" w SP10
  • Konin. Zachęcają uczniów do czytania. "Silence, on lit!" w SP10

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.