Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20700) SPORT FORUM FIRMY (5459) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rusza runda wiosenna. W sobotę pierwszy mecz Medyk ... (0)Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)

Konin. Szkoła bez dzwonków. Uczniowie SP11 doceniają ciszę

Dodano: 23.11.2019 12:34
Źródło: LM.pl

Doceniają ciszę, korzystają z zegarków i pilnują czasu. W Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie od połowy września nie ma dzwonków.

Szkoła bez dzwonków na lekcję i przerwę? W Koninie to możliwe. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka funkcjonuje tak od 16 września.

- W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na relacje, budujemy atmosferę wzajemnego szacunku, zrozumienia i zaufania. Dlatego uznaliśmy, że nie są nam potrzebne specjalne sygnały do wyznaczania początku i końca lekcji. Nauczyciele współpracują z uczniami i wszyscy razem monitorujączas spędzony w szkole – informuje Szkoła Podstawowa nr 11. - W SP11 nie są potrzebne specjalne sygnały. U nas nie ma dzwonków i jest nam z tym dobrze!!!

Po blisko dwóch miesiącach bez dźwięku dzwonka uczniowie doceniają, że nic ich nie rozprasza, nie wyrywa z lekcji. Korzystają z zegarków, ćwiczą odmierzanie czasu, lepiej orientują się w godzinach, ćwiczą umiejętności rachunkowe, pilnują czasu i kontrolują swoją aktywność podczas zajęć lekcyjnych. Nauczyciele podkreślają, że dzieci same się dyscyplinują i uczą odpowiedzialności oraz planują swój czas w szkole.

  • Konin. Szkoła bez dzwonków. Uczniowie SP11 doceniają ciszę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A no do dziś nie zapomne jak dostałem uwage od nauczyciela bo patrzyłem na zegarek ktora godzina, że nudzą mnie lekcje i czekam na przerwe. hahab Także widze że teraz kazdy może się rozpraszac i non stop patrzeć na zegarek. ...
Dodano: 23.11.2019 20:49    Przez: ~ojej

KOMENTARZE

dugee
Dodano: 23.11.2019 14:19    Przez: ~I tak powinno być wszędzie!
dziwne. zawsE byly dzwonki i bylo widomo że powoli trzeba konczyć lekcje albo uczniowie mają się ustawiać przy klasie.... ale.to było 30 lat temu a teraz ?.. prosić się ucznia żeby przyszedł na lekcje ?
Dodano: 23.11.2019 20:47    Przez: ~ojej
Dziwne, ale wcale nie trzeba się prosić ucznia żeby przyszedł na lekcje. 👍Uczniowie sami idą na lekcje i sami pilnują czasu, zegary mają na ścianach.
Dodano: 24.11.2019 16:03    Przez: 20022005
A no do dziś nie zapomne jak dostałem uwage od nauczyciela bo patrzyłem na zegarek ktora godzina, że nudzą mnie lekcje i czekam na przerwe. hahab Także widze że teraz kazdy może się rozpraszac i non stop patrzeć na zegarek. ...
Dodano: 23.11.2019 20:49    Przez: ~ojej
Zegary są w klasach i nie trzeba zerkać na ten na ręku. Nikt nie dostaje za to uwagi i nikt się nie rozprasza. 👍Bardziej rozpraszały dzwonki 🔕
Dodano: 24.11.2019 16:10    Przez: 20022005

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.