LM.plWiadomościIV runda Pucharu Polski. Medyk wygrał w Rybniku i awansował

IV runda Pucharu Polski. Medyk wygrał w Rybniku i awansował

2:1 zwyciężył Medyk Konin w Rybiku w ramach IV rundy Pucharu Polski. Konińskie piłkarki bronią trofeum wywalczonego w zeszłym sezonie.

Medyk, jako zespół ekstraligowy, do pucharowej rywalizacji przystąpił dopiero od IV rundy, już po zakończeniu rundy jesiennej Ekstraligi. W pierwszym spotkaniu drużyna Romana Jaszczaka mierzyła się na wyjeździe z I-ligowym ROW Rybnik. Choć rywalki koninianek na co dzień występują w niższej klasie rozgrywkowej, błędem byłoby je lekceważyć. ROW jest bowiem liderem swojej grupy, a u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Stąd dość silny skład desygnowany do gry - spośród zawodniczek rezerwowych w pierwszym składzie pojawiły się tylko Natalia Dominiczak i Daria Nowak.

Już w pierwszej połowie sobotniego starcia medyczki wyszły na prowadzenie. W 33. minucie do siatki zespołu z Rybnika trafiła Anna Gawrońska. Po zmianie stron drugiego gola dla Medyka zanotowała Gabriela Grzywińska. ROW zdołał zdobyć honorową bramkę minutę przed końcem podstawowego czasu gry. Spotkanie zakończyło się jednak wygraną koninianek 2:1.

Dzięki temu Medyk awansował do 1/8 finału. Rywala w tej fazie rozgrywek koninianki poznają w ramach losowania. Spotkania 1/8 finału zaplanowane są na 30 listopada.

ROW Rybnik - Medyk Konin 1:2 (33' Anna Gawrońska, 65' Gabriela Grzywińska)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Natalia Dominiczak - Julia Maskiewicz, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska, Stanislava Liąková, Karolina Majda, Nicole Zając, Daria Nowak, Anna Gawrońska.