Dzisiaj jest piątek 5 marca 2021, imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17705) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Naczelna Organizacja Techniczna za transformacją e ... (0)Wierzę w słuszność starań na rzecz elektrowni jądr ... (29)

Konin. O 2 zł mniej od gospodarstwa domowego za kompostownik

Dodano: 27.11.2019 10:38

O 2 mniej dla gospodarstwa domowego (nie od osoby) za prowadzenie biokompostownika w opłatach za śmieci dla mieszkańców Konina.

Rada Miasta Konina wprowadziła zmiany do wcześniejszej uchwały o gospodarce odpadami komunalnymi w mieście. - To jest konieczność dostosowania regulacji, zgodnie z zaleceniami RIO, które miała kilka zastrzeżeń do tej uchwały – powiedział Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - RIO uchyliło nam uchwałę w całości, w celu poprawienia regulacji i wprowadzenia ulgi dla gospodarstw domowych, które zdeklarują swoje biokompostowniki. Będzie to 2 zł mniej za gospodarstwo domowe.

- Dwa złote mniej od gospodarstwa domowego tam, gdzie będą kompostowniki – potwierdził Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Jak to będzie funkcjonowało w ciągu roku? Będziemy się temu przyglądali i po pół roku podsumujemy, czy dokładamy do systemu. Jeżeli ktoś zadeklaruje prowadzenie kompostownika, to nie będzie odbierania tam bioodpadów. Apeluję więc, aby mieszkańcy podchodzili do tego z wielkim rozsądkiem. Nie możemy bowiem obsługiwać posesji za mniejsze pieniądze.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kompostownik,   odpady komunalne,   śmieci Konin,   opłata za śmieci,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

placenie kasy za kompostownik na podwórku do własnych potrzeb ? hmmmm od kiedy to funkcjonuje ?
Dodano: 27.11.2019 11:24    Przez: ~juz nie mieszkam w koninie
czyli w sumie bardziej sie oplaca zeby te odpady bio zabierali niż zgłaszać kompostownik, latem odpadów bio jest tyle że kompostownik tego nie przerobi
Dodano: 27.11.2019 11:32    Przez: ~o

KOMENTARZE

avatar Gdyby PiS rządził w Koninie to poparłoby podwyżki, a tak są przeciw. Ciekawe czy radni PiS przed każdą radą idą do kościoła się pomodlić w intencji wyzwolenia Konina z okupacji komunistów. W całej Polsce budują nam socjalizm rodem z PRL-u ale co się dziwić skoro za nim tęskną.
Dodano: 27.11.2019 11:20    Przez: Hans Gruber
placenie kasy za kompostownik na podwórku do własnych potrzeb ? hmmmm od kiedy to funkcjonuje ?
Dodano: 27.11.2019 11:24    Przez: ~juz nie mieszkam w koninie
czyli w sumie bardziej sie oplaca zeby te odpady bio zabierali niż zgłaszać kompostownik, latem odpadów bio jest tyle że kompostownik tego nie przerobi
Dodano: 27.11.2019 11:32    Przez: ~o
Ilość bioodpadów jest proporcjonalna do wielkości działki. Jeżeli masz dużo, to znaczy, że masz dużą działkę. Jeżeli masz dużą działkę, to masz miejsce na duży kompostownik i będziesz też w stanie zagospodarować kompost.Zamiast obniżki, powinna być dopłata za brak kompostownika, zależna od wielkości działki.Mogłyby też być wyznaczone miejsca, gdzie każdy mógłby sam wywieźć bioodpady, bo one są w miarę proste do zagospodarowania i nie są niebezpieczne dla środowiska.
Dodano: 28.11.2019 03:41    Przez: !O! !O!
taaa jesli ktoś ma sam trawnik i drzewka to gdzie wywalisz na wiosnę kompost ?
Dodano: 29.11.2019 16:24    Przez: ~oj
Ci co chcą sobie zrobić kompostownik to radzę kupić 2 litry humusu i rozpuścić w 10 litrach wody polać kompstownik. Dżownice amerykańskie zrobią swoje. Polewac kompostownik woda dwa razy w tygodniu
Dodano: 29.11.2019 19:56    Przez: ~Edek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.