Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17822) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Idealnie nie było, ale wygrać się udało. MKS MOS p ... (0)Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)

Licheń. Adwent już od najbliższej niedzieli. Oznacza oczekiwanie

Dodano: 30.11.2019 11:14

W najbliższą niedzielę, 1 grudnia, w Kościele katolickim rozpocznie się adwent.

Jest to czas radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. W tym okresie w kościołach odprawiane są msze roratnie. Na adwent składają się cztery niedziele adwentowe. W pierwszą z nich rozpoczyna się w Kościele katolickim nowy rok liturgiczny. W roku liturgicznym 2019-2020 Kościół katolicki w Polce pochyli się nad tematem Eucharystii jako tajemnicy wyznawanej.

Adwent jest czasem, w którym katolicy mają uświadomić sobie, że oczekują na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. W okresie adwentu w liturgii dominuje kolor fioletowy. Podczas sprawowania mszy kapłan zakłada ornat w tym kolorze, który symbolizuje czas pokuty i przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

Adwent obejmuje kolejne 4 niedziele i dzieli się na dwie części. Pierwsza trwająca do 16.12 włącznie kieruje myśli ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa, natomiast dni od 17 do 24 grudnia są bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Słowo „adwnet” pochodzi z języka łacińskiego i oznacza  „przyjście” (adventus).

W wieńcach adwentowych umieszczane są 4 świece, które zapala się w kolejne 4 niedziele adwentu. Różową świecę zapala się  w III niedzielę adwentu zwaną Niedzielą Gaudete.

W adwencie wierni mogą uczestniczyć w roratach: w bazylice pw. NMPL we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.30, w kościele parafialnym pw. św. Doroty od poniedziałku do soboty o 7.00, dla dzieci w poniedziałki, środy i czwartki o 15.30 także w kościele parafialnym.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   adwent,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar i gdzie jest mój komentarz ?
Dodano: 02.12.2019 09:55    Przez: zx
Co roku katolicy oczekują,ale Jezus na razie nie ma widocznie czasu.
Dodano: 04.12.2019 13:47    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.