Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15040) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)

"Pogotowie św. Mikołaja" w Koninie. Zebrano 8565 kg żywności

Dodano: 1.12.2019 16:10
Źródło: LM.pl

Ponad 8,5 tysiąca kilogramów produktów żywnościowych udało się zebrać w Koninie podczas tegorocznej akcji „Pogotowie św. Mikołaja”.

Przez dwa dni wolontariusze Banku Żywności w Koninie, czekali w sklepach wielkopowierzchniowych na świąteczne podarki. Wśród przekazywanych produktów znalazły się oleje, makarony, kasze, kawy i herbaty, a także słodycze.

- Najwięcej zebrano w sklepie „Lidl” w Morzysławiu – 821 kg, L'eclerc – 597 kg i „Lidl” w starym Koninie – 591 kg – informuje Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie. - Wszystkie produkty trafiły już do magazynu, gdzie zostały posegregowane. Od poniedziałku rozpoczynamy pakowanie paczek, które w okolicach 6 grudnia trafią do swoich adresatów. Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy – dodaje.

Akcja trwa jeszcze w 24 gminach regionu. W konińskich sklepach wolontariuszami była młodzież I, II i III Liceum Ogólnokształcącego, Szkół Podstawowych nr 7, 15 i 9, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, Zespołu Szkół im. M. Kopernika, Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie i Barczygłowie, a także uczestnicy WTZ Fundacji Mielnica, Środowiskowego Domu Pomocy „Razem”, harcerze i wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

fot. facebook/Joanna Piekarczyk

  • "Pogotowie św. Mikołaja" w Koninie. Zebrano 8565 kg żywności
  • "Pogotowie św. Mikołaja" w Koninie. Zebrano 8565 kg żywności
  • "Pogotowie św. Mikołaja" w Koninie. Zebrano 8565 kg żywności

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pojadlo by sie tych dobroci
Dodano: 01.12.2019 23:09    Przez: ~Rodzyny

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.