Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17731) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)Miało być przełamanie, a było lanie. Górnik przedo ... (0)

Złotków. Dwie osoby zatrute czadem. Pierwszy raz tej jesieni

Dodano: 4.12.2019 18:17
Źródło: LM.pl

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Złotków, gmina Kleczew. Jest to pierwsze zdarzenie związane z tlenkiem węgla w tym okresie grzewczym w powiecie konińskim.

Zgłoszenie do konińskich strażaków wpłynęło we wtorek o godz. 7.27. Po przybyciu na miejsce zdarzenia właściciel poinformował służby, że dwie osoby mieszkające na parterze uskarżają się na ból głowy i wymioty.

– Działania strażaków polegały na ewakuacji osób z budynku i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego oraz wyposażeni w detektor wielogazowy weszli do budynku, w którym wcześniej przebywały osoby poszkodowane – informuje kpt. Sebastian Andrzejewski z KM PSP w Koninie.

Urządzenia pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla. W pokoju, gdzie przebywały poszkodowane osoby stwierdzono pęknięcia w przewodzie kominowym, który był niedrożny. Dwójka mieszkańców domu została przekazana przybyłym na miejsce zdarzenia ratownikom medycznym oraz następnie przetransportowana do szpitala.

– Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w okresie grzewczym. Przypominamy o konieczności dokonywania okresowych przeglądów oraz czyszczenia przewodów kominowych i wentylacyjnych – mówi kpt. Sebastian Andrzejewski.

źródło / fot. kpt. Sebastian Andrzejewski (KM PSP Konin)

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.