Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17704) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 15oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECAMY:

IMGW: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu. Miejscami grad

Polecamy:

Koniński Rower Miejski coraz popularniejszy. Zakończył drugi sezon

Dodano: 6.12.2019 10:05
Źródło: LM.pl

Z końcem listopada zakończył się drugi sezon Konińskiego Roweru Miejskiego. Przez dziewięć miesięcy jednoślady wypożyczane były 47,5 tysiąca razy.

Ponad 64,7 tysiąca wypożyczeń i ponad 6,5 tysiąca użytkowników – to bilans dwóch sezonów systemu rowerowego w Koninie. W minionym sezonie mieszkańcy równie chętnie korzystali z jednośladów, co w pierwszym roku funkcjonowania stacji. Najczęściej mieszkańcy pokonywali trasy między ul. Popiełuszki, a ul. Wyszyńskiego ( 2075 przejazdów) i z powrotem ( 1940 przejazdów) oraz ze stacji ul. Wyszyńskiego do ul. Dworcowa ( 1845 przejazdów).

— Rowery są u nas coraz popularniejszym środkiem lokomocji. Patrzymy na ten trend z nadzieją, bo chcemy być miastem ekologicznym, którego mieszkańcy wybierają też inne sposoby przemieszczania się aniżeli prywatne samochody. Po to pracujemy nad przyjaznym transportem w mieście i tworzymy, pod okiem specjalistów unijnej inicjatywy Jaspers, plan zrównoważonej mobilności, by chronić środowisko i zdrowie mieszkańców — wyjaśnia prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Mieszkańcy w tym sezonie mieli do dyspozycji 100 rowerów standardowych i 2 tandemy, które można był wypożyczać z 11 stacji rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Najczęściej korzystano z jednośladów w czasie od czerwca do sierpnia, wtedy zrealizowanych zostało 23 700 wypożyczeń, co stanowiło 50 procent wynajmów podczas całego sezonu. Koninianie najaktywniejsi są w czasie weekendów, a dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była niedziela 22 września, kiedy z rowerów skorzystano 436 razy, co oznacza, że każdy pojazd był wypożyczony prawie 4,3 razy.

Przeciętny użytkownik roweru spędza na nim 21 minut i 26 sekund, a stacjami cieszącymi się największą popularnością są: ul. Wyszyńskiego ( 9412 wypożyczeń), ul. Dworcowa ( 8858 wypożyczeń) i ul. Popiełuszki ( 5487 wypożyczeń). Najliczniejszą grupą wiekową miłośników miejskich dwóch kółek wśród mieszkańców Konina są osoby w wieku 30 - 39 lat, stanowią 27 procent wszystkich użytkowników. Równie aktywne są osoby w wieku 18 – 25 lat, jest ich 24 procent. Rower zyskał też sympatię seniorów, którzy stanowią 5 procent aktywnych użytkowników miejskiej wypożyczalni.

Koniński Rower Miejski jest jednym z ośmiu systemów rowerowych w Wielkopolsce, którego operatorem jest Nextbike Polska. Jednoślady wrócą po zimowej przerwie, podczas której przejdą gruntowny serwis i konserwację, w marcu 2020 roku.

  • Koniński Rower Miejski coraz popularniejszy. Zakończył drugi sezon

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

re
Dodano: 06.12.2019 17:21    Przez: ~re

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.