Dzisiaj jest piątek 22 stycznia 2021, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17234) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Pierwsi pensjonariusze DPS zaszczepieni pr ... (3)KKF wraca do grania. I to od razu w Halowym Puchar ... (0)

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Materiał promocyjny

Dodano: 6.12.2019 16:00

Kredyty gotówkowe obecne są na rynkach finansowych od początku ich istnienia, a konsumenci chętnie korzystają z tej formy kredytowania. Dzięki nim można łatwo sfinansować zakup produktów lub usług, za które trudno byłoby zapłacić jednorazowo. Podpowiadamy, jak mądrze wybrać kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych form kredytowania zakupów konsumenckich. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę, przeglądając oferty kredytowe.
 

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy, najprościej rzecz ujmując, to usługa bankowa lub pozabankowa polegająca na pożyczeniu ustalonej kwoty konsumentowi, który zobowiązuje się oddać ją wraz z odsetkami w określonym terminie. Spłata kredytu gotówkowego odbywa się w ratach. Maksymalny okres kredytowania w przypadku ofert bankowych wynosi 10 lat. Niższe kwoty zobowiązań zwykle nie wymagają zabezpieczenia w formie poręczyciela.
 

Kredyt gotówkowy – co jest istotne przy jego wyborze?

Istnieje kilka kluczowych czynników przy wyborze kredytu gotówkowego. Bankowe oferty kredytowe nie różnią się od siebie diametralnie, dlatego szczególnie ważne jest, aby przyjrzeć się im dokładnie.

Wybierając kredyt gotówkowy, należy zwrócić uwagę na:

  • maksymalną kwotę kredytu – zanim zaczniesz ubiegać się o pożyczkę, sprawdź, czy maksymalna kwota kredytu w danym banku nie jest niższa od tej, którą chciałbyś pożyczyć;
  • okres spłaty – nie wszystkie banki decydują się na udzielanie kredytów z maksymalnym dziesięcioletnim okresem kredytowania. Długi okres kredytowania przekłada się na niższą ratę, podnosi jednak wysokość odsetek, gdyż bank wylicza je w skali roku, więc im dłużej pożyczka jest spłacana, tym więcej kosztuje;
  • oprocentowanie – wysokość odsetek, jaką trzeba zapłacić w zamian za udzielenie kredytu. Oprocentowanie stanowi główny koszt pożyczki. Jeśli zechcemy go wyliczyć, powinniśmy uwzględnić, że odsetki naliczane są w skali roku, a nie jednorazowo od wysokości pożyczonej sumy pieniędzy;
  • prowizja – jednorazowa opłata pobierana przez bank w zamian za udzielenie kredytu gotówkowego. Nie wszystkie instytucje bankowe pobierają prowizję, nie należy jednak w ciemno wybierać ofert bezprowizyjnych. Najpierw warto sprawdzić, czy bank nie rekompensuje sobie braku prowizji wyższym oprocentowaniem.
     

Porównywarki kredytów gotówkowych

Szeroki wachlarz kredytów gotówkowych sprawia, że zapoznanie się z wszystkim ofertami jedna po drugiej jest mozolne i trwa bardzo długo. Porównywarka kredytów gotówkowych to narzędzie, które szybko i sprawnie porówna najciekawsze propozycje kredytowe, uwzględniając wspomniane wcześniej, najistotniejsze zmienne. Porównywarki są darmowe i łatwo dostępne w internecie. Korzystanie z nich znacznie skraca czas potrzebny na wybranie najodpowiedniejszej oferty.

  • Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kredyt,   pożyczka,   pieniądzeDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Ja skorzystałam swego czasu z firmy pożyczkowej z polecenia znajomej i jestem bardzo zadowolona. Teraz pełno tych firm co pożyczają przez internet a do tego potrzebne konto w banku a mi trzeba było firmy, która pożyczy bez konta i bez umowy o pracę. Nie ma to jak poczta pantoflowa. Okazało się, że Dziesiątka zweryfikowała mnie pozytywnie i jeszcze przywieźli pieniążki do domu. Jak to się mówi, koniec języka za przewodnika.
Dodano: 31.12.2019 00:07    Przez: Angelika

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.