Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18054) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 14oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
11 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki zaczyna sezon. Wilki będzie możn ... (0)Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki ... (0)

List otwarty konińskich strażaków w sprawie komendanta PSP

Dodano: 13.12.2019 09:03

Konińscy strażacy apelują o spokój w sprawie wyjaśnienia nagrania komendanta miejskiego PSP w Koninie. Wystosowali w tej sprawie list otwarty. 

My niżej podpisani funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie  wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec fali hejtu, jaka wystąpiła po opublikowaniu materiału dotyczącego Komendanta Miejskiego PSP w Koninie.

W ciągu kilkunastu godzin po umieszczeniu w sieci nielegalnie pozyskanego  nagrania głosowego i następnie anonimu,  opinia publiczna wydała wyrok. Bez pozostawienia możliwości obrony, przed wyjaśnieniem sprawy i zajęciem stanowiska przez  przełożonych Komendanta.

Metody, którymi posłużyły się osoby, którym zależało na wywołaniu skandalu i zszarganiu dobrego imienia Komendanta są godne potępienia.

Państwowa Straż Pożarna, tak jak inne służby ma strukturę hierarchiczną. Wszystkie sytuacje mogące wystąpić w trakcie służby są uregulowane przepisami prawa. Istnieją procedury, które pozwalają reagować w przypadku, gdy ktoś czuje się mobbingowany czy dyskryminowany. Ale przy braku dowodów lub odwagi cywilnej  łatwiej jest rzucać anonimowe oskarżenia. W ten sposób można zniszczyć reputację każdego. Sprostowania nie są już tak medialne i szeroko rozpowszechniane.

Swoją dotychczasową służbą Komendant wielokrotnie udowodnił, że szeroko rozumiane dobro jego podwładnych i dobro służby jest dla niego wartością najwyższą.

Wyrażamy ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją i apelujemy o powstrzymanie się od oceny do czasu wyjaśnienia sprawy przez osoby do tego powołane.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż pożarna Konin,   Komendant,   Janusz Dębowski,   list otwarty,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zgłaszam stanowczy sprzeciw i apeluję do LM o usunięcie artykułu! To nie jest głos większości strażaków!
Dodano: 13.12.2019 12:08    Przez: Strażak
Niech każdy mówi za siebie! Większość się pod tym nie pospisuje! W komendzie jest 150 pracowników, a ile się udało zebrać podpisów?! Koniec samowoli i kumoterstwa!
Dodano: 13.12.2019 11:23    Przez: Maria
Przeprowadzcie anonimowa ankietę lub głosowanie i wtedy zobaczycie jaka jest wiarygodna opinia pracowników i co o tym sadza to da obraz sytuacji to jest najlepsze wyjście. Wyniki zweryfikują czy to nagonka czy faktycznie miał cos za uszami. W ten sposób najlepiej przekonać opinie publiczna pokazując liczby a nie jakis list otwarty ktory nie wiadomo kto pisał ani kto sie pod tym podpisał
Dodano: 13.12.2019 11:25    Przez: Rychu Zdzichu
Do MM! Przydupasie jeden! Napewno jesteś jednym z tych co komendant przytulał! Prawda niestety jest taka że my nie chcemy takiego komendanta co segreguje pracowników na ,,lepszych i gorszych". Chcemy równości i sprawiedliwości - a teraz jej nie ma! A jeśli jesteś byłym pracownikiem to nie wiesz co się teraz dzieje, jak obrósł w piórka! Więc się nie wypowiadaj!
Dodano: 13.12.2019 12:18    Przez: strażak
Kiedyś pracowałem u Was.Zrzuciłem mundur.Patologie były straszne.Kiedyś była to przechowalnia dla "resortowych dzieci",myślę ze jest tak nadal.Ogromny wpływ ma ten resort na życie w mieście szczególnie gospodarcze.
Dodano: 13.12.2019 12:54    Przez: Tadek Zadura

KOMENTARZE

avatar Brawo Panowie Strażacy !!! Słuszny list.
Dodano: 13.12.2019 10:07    Przez: mambula
Niech każdy mówi za siebie! Większość się pod tym nie pospisuje! W komendzie jest 150 pracowników, a ile się udało zebrać podpisów?! Koniec samowoli i kumoterstwa!
Dodano: 13.12.2019 11:23    Przez: Maria
Przeprowadzcie anonimowa ankietę lub głosowanie i wtedy zobaczycie jaka jest wiarygodna opinia pracowników i co o tym sadza to da obraz sytuacji to jest najlepsze wyjście. Wyniki zweryfikują czy to nagonka czy faktycznie miał cos za uszami. W ten sposób najlepiej przekonać opinie publiczna pokazując liczby a nie jakis list otwarty ktory nie wiadomo kto pisał ani kto sie pod tym podpisał
Dodano: 13.12.2019 11:25    Przez: Rychu Zdzichu
O czym Ty gadasz jakie głosowanie z wiadomych przyczyn nie przystąpi do tego, lepiej isc w bezpieczna komisje ktora wnikliwie bada sprawę i wybieli braciszka z bractwa
Dodano: 13.12.2019 12:14    Przez: Maciek Klan
Zgłaszam stanowczy sprzeciw i apeluję do LM o usunięcie artykułu! To nie jest głos większości strażaków!
Dodano: 13.12.2019 12:08    Przez: Strażak
Do MM! Przydupasie jeden! Napewno jesteś jednym z tych co komendant przytulał! Prawda niestety jest taka że my nie chcemy takiego komendanta co segreguje pracowników na ,,lepszych i gorszych". Chcemy równości i sprawiedliwości - a teraz jej nie ma! A jeśli jesteś byłym pracownikiem to nie wiesz co się teraz dzieje, jak obrósł w piórka! Więc się nie wypowiadaj!
Dodano: 13.12.2019 12:18    Przez: strażak
Jeśli ty jesteś obecnym - to zapewne jesteś tym, który to zrobił i teraz się tłumaczysz.. Nie masz jaj i posuwasz się do donosicielstwa i prania brudów na zewnątrz. Jeśli nie znasz MM to młody z Ciebie gówniarz . Współczuje.
Dodano: 13.12.2019 13:13    Przez: D R
Kiedyś pracowałem u Was.Zrzuciłem mundur.Patologie były straszne.Kiedyś była to przechowalnia dla "resortowych dzieci",myślę ze jest tak nadal.Ogromny wpływ ma ten resort na życie w mieście szczególnie gospodarcze.
Dodano: 13.12.2019 12:54    Przez: Tadek Zadura
Munduru się nie zrzuca strażaka. Pewnie sam go splamiłeś.
Dodano: 13.12.2019 13:14    Przez: D R
Jaka jest prawda to Większość wie...nasłuchałem się sporo od kolegi,który jest Strażakiem .Zresztą jest nagranie i będzie dochodzenie.Radzę bacznie się przyglądać całej sprawie.Konin to nie jakaś wielka metropolia i ludzie wiedzą co jest grane.
Dodano: 13.12.2019 13:06    Przez: Rafał Kasper
Zastanawiam się jedynie dlaczego wszyscy ci którzy tak nieprzychylne wyrażają opinie są anonimowi? Moim zdaniem te negatywne opinie piszą ci którzy macali w tej aferce palce i chcą ją rozdmuchać. Po pierwsze zanim się coś takiego opublikuje panie karierowiczu, zanim się komuś chce zszargać dobre imię należy o tym człowieku zasięgnąć szerszych informacji. Niech ci którzy plują jadem sami się uderzą w pierś i niech pomyślą o tym ile razy czasami opowiadali głupoty pod wpływem czy bez. Co wynika z nagrania? Ktoś opowiada o tym czego by nie zrobił gdyby- i co z tego. Znając tego człowieka powiem wprost- to zaprzeczenie jego osobowości. Może czytał jakiś tekst z opowiadania, może ktoś zapytał co by zrobił z donosicielami i wypowiadał się będąc zbulwersowany. Ludzie zbyt szybko osądzacie a nie osądzicie tego który tutaj okazał się najgorszym robakiem- donosiciel i prowokator. Będąc nawet świętym każdemu można nadepnąć niechcąco na odcisk a ten pozbawiony skrupuł mści się jak debil. Powiem wp ...
Dodano: 13.12.2019 13:08    Przez: Dariusz R
Usunęło mi część tekstu. Mi jest obojętne kto teraz jest czy będzie. Jednak sumienie by nie pozwoliło milczeć kiedy znam tego człowieka i wiem jakim jest naprawdę. Współczuje jedynie tym którzy muszą wchodzić w ogień z takim donosicielem.
Dodano: 13.12.2019 13:35    Przez: D R
Wszyscy dobrze wiecie, że tutaj nawet jedna osoba może pisać w imieniu niby 200. Wystarczy zmienić nc i pisać bzdety na każdego. Nie zdziwię się jak zaraz będę miał sporo łapek w dół. Znam takich którym stary układ się podobał.
Dodano: 13.12.2019 13:38    Przez: D R
Pisząc komentarze podpisujcie się z imienia i nazwiska to wtedy można podyskutować merytorycznie a nie pod pseudonimem jak za dawnych lat . pseudo ,, JASKÓŁKA" czy znacie te czasy bo ja znam i niczym kolego co to wysłałeś od tych ludzi się nie różnisz.
Dodano: 13.12.2019 13:30    Przez: Marek M
Odsłuchałem.Oficer Pożarnictwa wypowiada się w pijackim amoku jak pospolity żul.Jak znam to środowisko to popił na zebraniu OSP i popłynął w swej szczerości.WÓDKA!!! Czy w Polsce trzeba być kanalią,aby trwać?Nie!.Wierzę,że uczciwych normalnych jest więcej.Brawa dla odważnego,który upublicznił to nagranie.
Dodano: 13.12.2019 19:48    Przez: Tadek Zadura
1 z 2
12>>