Dzisiaj jest poniedziałek 20 stycznia 2020, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20397) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
4 / 2oC
Pojutrzepogoda
6 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Długo gonili i dogonili. KKF Automobile Torino - J ... (0)Z Gołuchowem też na remis. Bramka testowanego zawo ... (0)

Kleczew. Specjalna sesja Rady Miejskiej, by obniżyć podatek rolny

Dodano: 13.12.2019 12:42
Źródło: LM.pl

Najpierw odrzucili projekt burmistrza w wysokości 42 zł, by ostatecznie przyjąć stawkę 41,50 zł. Radni Kleczewa na specjalnej sesji po raz drugi zajęli się sprawą podatku rolnego.

Przypomnijmy - pod koniec listopada burmistrz Kleczewa zaproponował obniżkę ceny skupu żyta, będącą podstawą do naliczania podatku rolnego, do 42 zł. Radni, pomimo pozytywnej opinii komisji rolnictwa, niejednogłośnie projekt ten odrzucili. Wiceprzewodniczący Marian Kapela wnioskował o stawkę 40 zł, ale ze względów formalnych nie mogła ona być procedowana na tamtej sesji.

Odrzucenie projektu stawki 42 zł spowodowało jednak, że w 2020 roku obowiązywałaby wyższa, podawana przez GUS, średnia cena skupu żyta wynosząca 58,46 zł. Dla kleczewskich rolników oznaczałoby to szok, w tym roku płacili bowiem podatki na podstawie stawki wynoszącej zaledwie 35 zł.

By do takiej sytuacji nie doszło kleczewscy radni musieli jeszcze przed końcem roku przyjąć uchwałę o obniżce ceny skupu żyta. Stało się to w zeszłym tygodniu na zaledwie dziewięciominutowej sesji Rady Miejskiej, na której były procedowane tylko dwa punkty.

Ostatecznie przyjęta stawka różni się od projektu burmistrza o zaledwie 50 groszy i wynosi 41,50 zł. Radni uchwalili ją jednogłośnie. W 2020 roku z tytułu podatku rolnego do budżetu gminy powinno wpłynąć o ok. 68 tys. zł więcej, niż w tym roku.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.