Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17934) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawiedliwa transformacja. Będą rozmawiać z miesz ... (2)Bohaterski czyn policjantów. Wynieśli kobietę z pł ... (1)

Konin. Mistrzowie Wielkopolski Debat Oksfordzkich są z III LO!

Dodano: 14.12.2019 21:06
Źródło: LM.pl

Drużyna III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie została Mistrzem Wielkopolski Debat Oksfordzkich 2019. - Przeszliśmy do historii – cieszą się licealiści.

Turniej został rozegrany wczoraj na wydziale nauk politycznych i dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finał poprzedziły eliminacje, które odbywały się w całej Wielkopolsce. Wyłoniły one 12 najlepszych zespołów w województwie, wśród których znalazły się dwa składy z III LO.

Podczas piątkowych zmagań, zespół w składzie: Mariusz Wieczorek, Aleksander Sobczak, Aleksandra Musiał i Wiktoria Walczak pokonał w półfinale II LO z Konina i dotarł do ścisłego finały. W pojedynku o zwycięstwo licealiści spotkali się z LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Jak informuje Michał Wanjas, wicedyrektor III LO i opiekun debatantów, młodzież musiała się zmierzyć z tematem „Unia Europejska powinna w pełni przejść na gospodarkę o obiegu zamkniętym do 2035 roku”. Wynikiem 46:29, konińskie liceum broniąc tezy, wygrali debatę. Natomiast liderka zespołu – Aleksandra Musiał została uznana za najlepszego mówcę w Wielkopolsce.

fot. facebook/III LO

  • Konin. Mistrzowie Wielkopolski Debat Oksfordzkich są z III LO!
  • Konin. Mistrzowie Wielkopolski Debat Oksfordzkich są z III LO!
  • Konin. Mistrzowie Wielkopolski Debat Oksfordzkich są z III LO!
  • Konin. Mistrzowie Wielkopolski Debat Oksfordzkich są z III LO!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.