Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15378) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)

Wojtuś wymaga pomocy specjalistów. Ruszyła zbiórka dla 4-latka

Dodano: 15.12.2019 10:35
Źródło: LM.pl

Kiedy się urodził miał zaledwie jeden stopień w skali Apgar. Wojtuś jest wcześniakiem. Potrzebuje stałej opieki specjalistów, a to kosztuje. Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz chłopca.

Wojtuś przyszedł na świat w 31 tygodniu ciąży. Zaraz po urodzeniu, stwierdzono u chłopca zespół zaburzeń oddychania III stopnia, wylewy dokomorowe III stopnia i skutkujące nimi wodogłowie pokrwotoczne, zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej, ciężką zamartwicę urodzeniową oraz niedotlenienie okołoporodowe. Teraz Wojtuś ma 4 lata, a jego rodzice ciągle walczą o jego zdrowie.

- Po tak licznych powikłaniach Wojtuś wymaga wielopłaszczyznowej pomocy specjalistów. Cierpi na wodogłowie pokrwotoczne - jest to stan po wylewach III stopnia, ciężkim niedotlenieniu i urodzeniu się w ciężkiej zamartwicy. Wojtuś ma też padaczkę, niedowład spastyczny i astmę... Najgorsze jest to, że Wojtuś sam nie mówi nic, nie kojarzy słów z czynnością – podkreślają rodzice chłopca.

Do tej pory rodzina radziła sobie z problemami, wydatkami. Jednak koszty leczenia i terapii ciągle rosną. Na roczną terapię logopedyczną oraz rehabilitację w wodzie, a także na przystosowanie pokoju Wojtusia, potrzeba ponad 30 tys. zł. Od początku grudnia trwa zbiórka pieniędzy na specjalnej platformie. Póki co udało się zebrać niespełna 11 procent potrzebnej kwoty. Każdy kto chciałby pomóc 4-latkowi może to zrobić wchodząc na stronę siepomaga.pl/wojtus-sobczyk.

  • Wojtuś wymaga pomocy specjalistów. Ruszyła zbiórka dla 4-latka

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.