Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKiermasz dla licheńskiego hospicjum. Wolontariusze wspierają

Kiermasz dla licheńskiego hospicjum. Wolontariusze wspierają

Dodano:
Kiermasz dla licheńskiego hospicjum. Wolontariusze wspierają

O pacjentów Hospicjum św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym modlono się w sobotę, 14 grudnia. W kościele św. Doroty zgromadzili się bliscy osób, które odeszły w dobiegającym końca roku.

Pełne wzruszeń i refleksji wydarzenie rozpoczęło nabożeństwo wypominkowe. W licheńskiej świątyni parafialnej wspomniano z imienia i nazwiska każdą ze 123 osób, które od 1 stycznia do 15 grudnia zakończyły swoją ziemską wędrówkę, przebywając w Hospicjum w Licheniu Starym. Tuż po południu pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Jagody MIC została odprawiona msza w ich intencji z udziałem osób z całej Polski. Na zakończenie liturgii, staropolskim zwyczajem obecni połamali się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia, dziękując za wsparcie i podnosząc się wzajemnie na duchu.

Jak poinformowała Urszula Kulig, koordynatorka hospicyjnego wolontariatu, ozdoby przygotowały dwie z pacjentek, wolontariusze, uczniowie okolicznych szkół i inni przyjaciele hospicjum. Wśród przedmiotów znalazły się choinki wykonane z przeróżnych materiałów, stroiki, bombki, zawieszki choinkowe, anioły, bałwanki i inne dekoracje świąteczne.

Ozdoby bożonarodzeniowe można będzie nabyć także w niedzielę, 15 grudnia, w bazylice. Wolontariusze będą czekać w przedsionku głównego wejścia do świątyni po każdej mszy, aż do wyczerpania przedmiotów. Cały dochód z kiermaszu wesprze Hospicjum im. św. o. Stanisława Papczyńskiego.  Placówka działa na terenie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej od 10 lat w ramach Fundacji Spem Donare. Aktualnie w budynku hospicyjnym znajdują się 22 łóżka dla chorych objętych opieką paliatywną.

Kiermasz dla licheńskiego hospicjum. Wolontariusze wspierają
Czytaj więcej na temat:
hospicjum Licheń, sanktuarium Licheń,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole