Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16084) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wierzbinek. Wielki kosz wiklinowy znalazł się prze ... (0)Piłkarska kolejka: Będzie siódmy mecz Górnika Koni ... (0)

Kiermasz dla licheńskiego hospicjum. Wolontariusze wspierają

Dodano: 15.12.2019 11:06

O pacjentów Hospicjum św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym modlono się w sobotę, 14 grudnia. W kościele św. Doroty zgromadzili się bliscy osób, które odeszły w dobiegającym końca roku.

Pełne wzruszeń i refleksji wydarzenie rozpoczęło nabożeństwo wypominkowe. W licheńskiej świątyni parafialnej wspomniano z imienia i nazwiska każdą ze 123 osób, które od 1 stycznia do 15 grudnia zakończyły swoją ziemską wędrówkę, przebywając w Hospicjum w Licheniu Starym. Tuż po południu pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Jagody MIC została odprawiona msza w ich intencji z udziałem osób z całej Polski. Na zakończenie liturgii, staropolskim zwyczajem obecni połamali się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia, dziękując za wsparcie i podnosząc się wzajemnie na duchu.

Jak poinformowała Urszula Kulig, koordynatorka hospicyjnego wolontariatu, ozdoby przygotowały dwie z pacjentek, wolontariusze, uczniowie okolicznych szkół i inni przyjaciele hospicjum. Wśród przedmiotów znalazły się choinki wykonane z przeróżnych materiałów, stroiki, bombki, zawieszki choinkowe, anioły, bałwanki i inne dekoracje świąteczne.

Ozdoby bożonarodzeniowe można będzie nabyć także w niedzielę, 15 grudnia, w bazylice. Wolontariusze będą czekać w przedsionku głównego wejścia do świątyni po każdej mszy, aż do wyczerpania przedmiotów. Cały dochód z kiermaszu wesprze Hospicjum im. św. o. Stanisława Papczyńskiego.  Placówka działa na terenie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej od 10 lat w ramach Fundacji Spem Donare. Aktualnie w budynku hospicyjnym znajdują się 22 łóżka dla chorych objętych opieką paliatywną.

  • Kiermasz dla licheńskiego hospicjum. Wolontariusze wspierają

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:hospicjum Licheń,   sanktuarium Licheń,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar a to hospicjum wolontariuszy też wspiera ???
Dodano: 16.12.2019 09:15    Przez: zx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.