Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17089) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Górnicza na rowerach. Pierwszy rajd szlakiem budowli romańskich

Dodano: 16.12.2019 10:01

W minioną sobotę grupa uczniów wraz z nauczycielami ZSGE w Koninie zorganizowała w ramach (nowego koła ZSGE –„ Górnicza na rowerach”) I rajd rowerowy szlakiem budowli romańskich w Koninie.

Celem nowego koła jest przede wszystkim preferowanie zdrowego stylu życia, edukacja historyczna, krajoznawcza, poznawcza, ale też i integracyjna. Pierwsza trasa prowadziła z ul. Wyszyńskiego przy ZSGE Konin najpierw do starego Konina, gdzie zatrzymano się na jarmarku świątecznym. Pojawili się tam również rowerzyści z konińskiej sekcji rowerowej CIKLO, a nawet przejechali z nami część etapu rajdu. Następnie trasa wiodła na teren kościoła św. Bartłomieja, gdzie uczestnicy poznali historię najstarszego romańskiego znaku drogowego w Polsce. Następnie rowerzyści wyruszyli do Starego Miasta, gdzie uczniowie poznali historię fragmentu starego XIII wiecznego kościoła romańskiego połączonego z kościołem wybudowanym na początku XX w. pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Stamtąd wrócili na ul. Wyszyńskiego, przy szkole. Zrobili ok. 16 km. Pogoda dopisała, również młodzież spisała się na medal, zadowolona powróciła do domu.

Pierwszy rajd koła „Górnicza na rowerach” uznano za udany. Informacje o rajdach i rekrutacji do koła – sekcji rowerowej można uzyskać u M. Karmowskiego.

  • Górnicza na rowerach. Pierwszy rajd szlakiem budowli romańskich
  • Górnicza na rowerach. Pierwszy rajd szlakiem budowli romańskich
  • Górnicza na rowerach. Pierwszy rajd szlakiem budowli romańskich
  • Górnicza na rowerach. Pierwszy rajd szlakiem budowli romańskich

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Górnicza na rowerach,   rajd rowerowy,   Górnicza konin,   ZSGE Konin,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.