Dzisiaj jest wtorek 22 września 2020, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18027) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Uderzył kolegę kijem baseballowym. Odpowie p ... (1)Mistrzostwa Okręgu na Jeziorze Pątnowskim. 60 lat ... (0)

Jak samorządy wspierają sport. Najwięcej na dotacje daje Kleczew

Dodano: 23.12.2019 12:36
Źródło: LM.pl

Od 100 tys. zł do 600 tys. zł przeznaczą samorządy z regionu konińskiego na dotacje sportowe. Najwięcej, podobnie jak w poprzednich latach, da Kleczew.

W projekcie budżetu na 2020 rok Kleczewa założono 600 tys. zł na dotacje celowe dla stowarzyszeń. To kwota mniejsza, niż przed rokiem, gdy na te dotacje przeznaczone było 695 tys. zł. Kleczew wyróżnia się na tle większości innych samorządów, posiada bowiem klub z III-ligowym zespołem, czyli Sokoła. 

Spośród największych miast w regionie konińskim najwięcej na dotacje sportowe daje Koło. W 2020 roku, zgodnie z projektem budżetu, to 270 tys. zł. W porównaniu do bieżącego roku jest to kwota o 30 tys. zł większa. Ponadto Koło chce przeznaczyć 160 tys. zł na upowszechnianie kultury fizycznej.

Niewiele mniej, bo 237 tys. zł, na sport chce przeznaczyć Słupca. To dokładnie tyle samo, ile rok temu. Słupca ma jednak w planach bardzo duży wydatek inwestycyjny w postaci budowy krytej pływalni. W 2020 roku chce przeznaczyć na ten cel 3 820 000 zł. 

Najmniej na dotacje sportowe chce przeznaczyć Turek. Na 2020 rok ma zaplanowane na ten cel 100 tys. zł. To znacznie mniej, niż rok temu, kiedy ta pula wyniosła 212 tys. zł. Dodatkowo kluby i stowarzyszenia mogą liczyć na 83 550 zł.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sport,   Kleczew,   Słupca,   Turek,   Koło,   dotacje sportowe,   dotacje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A Konin najmniej????
Dodano: 01.01.2020 10:07    Przez: Romek Ress

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.