Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17258) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Krzymów. Rada Gminy uchwaliła budżet i stawki za odpady na 2020

Dodano: 28.12.2019 13:37

Radni gminy Krzymów przyjęli nowe stawki za śmieci, a w następstwie budżet na 2020 rok. Na inwestycje przeznaczono w gminie ponad 4 mln złotych.

Najpierw jednak odbyła się dyskusja na temat opłat za śmieci, które ulegają zmianie w większości gmin. W projekcie zaproponowano stawkę, która wynika z nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi od 2020 roku. I tak w gminie Krzymów opłata za wywóz śmieci wzrośnie od nowego roku z 12 złotych na 13 złotych od mieszkańca za odpady segregowane. Warto bowiem dodać, że Rada Gminy Krzymów ustaliła 52 zł za odpady niesegregowane. Radni stwierdzili, że według nowych zasad gospodarki odpadami, mieszkańcy są zobligowani do segregowania. Stąd ta wyższa kwota za niesegregowane odpady.

Budżet gminny to ponad 37 mln złotych. Na inwestycje przeznaczono w gminie ponad 4 mln złotych. Ponad 3 mln zł pochłonie rozbudowa kanalizacji sanitarnej we wschodniej części aglomeracji Krzymów. Przewidziano także dofinansowanie remontu drogi Ogrodowej w Brzeźnie i przebudowy skrzyżowania w Genowefie.

Fot. Gmina Krzymów 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów,   rada Gminy,   sesja budżetowa,   budżet 2020,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.