Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18125) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Kazimierz Biskupi. Nowa strzelnica ma służyć policjantom i uczniom

Dodano: 28.12.2019 16:06
Źródło: LM.pl

Już niedługo na nowo otwarta ma zostać strzelnica w Kazimierzu Biskupim. Obiekt służyć ma nie tylko mieszkańcom gminy, ale również policjantom i uczniom klas mundurowych z CKU w Koninie.

Strzelnice w Kazimierzu Biskupim - zarówno ta otwarta, jak i zadaszona - zamknięte zostały w 2015 roku ze względu na stan techniczny. Pieniądze na renowację znalazły się w budżecie na 2019 rok. Obiekt udało się odnowić, a koszt tego zadania wyniósł 35 tys. zł. - Strzelnica w stu procentach została odbudowana, doprowadzona do stanu używalności - wszystkie elementy zostały naprawione, skorygowane zgodnie z uwagami powiatowego nadzoru budowlanego. W tym momencie strzelnica ma wszystkie odbiory nadzoru - informuje wójt Grzegorz Maciejewski.

Strzelnicą opiekować ma się powołane 20 grudnia Stowarzyszenie Strzeleckie ,,Sokół". - Powrócono do nazwy sprzed wojny, żeby kultywować dalej tę prześliczną historię. Pierwsza strzelnica na naszym terenie powstała po I wojnie światowej na terenach przekazanych przez ziemianina - pana Mańkowskiego - mówił wójt Kazimierza Biskupiego.

Obiekt ma jednak również służyć innym podmiotom. Wiosną przyszłego roku gmina ma podpisać list intencyjny z CKU w Koninie, by na strzelnicy trenować mogli uczniowie klas mundurowych konińskiej szkoły. W planach jest również organizacja kilkudniowych obozów sportowych. Zainteresowana obiektem jest także Komenda Miejska Policji w Koninie oraz koła łowieckie.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:strzelnica,   Kazimierz Biskupi,   policja,   CKU,   klasy mundurowe,   Grzegorz MaciejewskiDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

No i super
Dodano: 28.12.2019 17:56    Przez: ~Brawo Kazimierz
avatar Nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby policjanci strzelali
Dodano: 29.12.2019 14:42    Przez: Dona Regan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.