Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17075) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Kazimierz Biskupi. Od stycznia kursy MZK darmowe dla uczniów

Dodano: 29.12.2019 15:33
Źródło: LM.pl

Przez dwanaście miesięcy w roku, od stycznia, uczniowie z Kazimierza Biskupiego będą mogli korzystać z połączeń MZK Konin za darmo. To efekt uchwały przyjętej przez Radę Miasta Konina.

18 grudnia konińscy radni uchwalili stuprocentową ulgę na bilety MZK Konin dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w terenu Konina, ale również z terenu gmin Stare Miasto i Kazimierz Biskupi. Darmowe przejazdy mają obowiązywać przez cały rok (włącznie z wakacjami). - Bardzo się z tego cieszę, że wychodzimy naprzeciw mieszkańcom, by te koszty minimalizować - mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi wójt Grzegorz Maciejewski.

Gmina wydawać będzie specjalne karty dla uczniów, które będą potwierdzać uprawnienie do bezpłatnego przejazdu. Darmowa komunikacja dla najmłodszych obowiązywać będzie już od 1 stycznia.

Ponadto od nowego roku wydłużone zostaną poranny i popołudniowy kurs linii MZK Konin do Kazimierza Biskupiego. Linia 53 jechać będzie do Kozarzewka i Nieświastowa od 13 stycznia. Gmina podpisała również w tym tygodniu umowę o dofinansowanie kursów autobusów, które mają zastąpić wycofywane połączenia PKS. W ramach pieniędzy z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych powstanie połączenie z Dobrosołowa do Kozarzewka, które będzie dowozić mieszkańców do przystanku MZK. Harmonogram przejazdów dostępny jest na razie w referacie inwestycji Urzędu Gminy w Kazimierzu Biskupim

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.