Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17728) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wielu dla niej „pompuje”, a pieniędzy wciąż brakuj ...Zielonym do góry EXTRA. Szeptuchy i rośliny wokół ... (3)

Kazimierz Biskupi. Od stycznia kursy MZK darmowe dla uczniów

Dodano: 29.12.2019 15:33
Źródło: LM.pl

Przez dwanaście miesięcy w roku, od stycznia, uczniowie z Kazimierza Biskupiego będą mogli korzystać z połączeń MZK Konin za darmo. To efekt uchwały przyjętej przez Radę Miasta Konina.

18 grudnia konińscy radni uchwalili stuprocentową ulgę na bilety MZK Konin dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w terenu Konina, ale również z terenu gmin Stare Miasto i Kazimierz Biskupi. Darmowe przejazdy mają obowiązywać przez cały rok (włącznie z wakacjami). - Bardzo się z tego cieszę, że wychodzimy naprzeciw mieszkańcom, by te koszty minimalizować - mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi wójt Grzegorz Maciejewski.

Gmina wydawać będzie specjalne karty dla uczniów, które będą potwierdzać uprawnienie do bezpłatnego przejazdu. Darmowa komunikacja dla najmłodszych obowiązywać będzie już od 1 stycznia.

Ponadto od nowego roku wydłużone zostaną poranny i popołudniowy kurs linii MZK Konin do Kazimierza Biskupiego. Linia 53 jechać będzie do Kozarzewka i Nieświastowa od 13 stycznia. Gmina podpisała również w tym tygodniu umowę o dofinansowanie kursów autobusów, które mają zastąpić wycofywane połączenia PKS. W ramach pieniędzy z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych powstanie połączenie z Dobrosołowa do Kozarzewka, które będzie dowozić mieszkańców do przystanku MZK. Harmonogram przejazdów dostępny jest na razie w referacie inwestycji Urzędu Gminy w Kazimierzu Biskupim

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.