Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18132) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Kazimierz Biskupi. Nowa remiza OSP? Gmina przejmie grunty

Dodano: 2.01.2020 12:55
Źródło: LM.pl

Na przejęcie gruntów o powierzchni dziewiętnastu arów przez gminę zgodzili się radni Kazimierza Biskupiego. To pierwszy krok do budowy nowej remizy OSP Kazimierz Biskupi.

Uchwała o przejęciu gruntów procedowana była podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi. Chodziło o dziewiętnastoarowy teren przy drodze w kierunku Kozarzewa, położony obok nieruchomości należących już do gminy. O zgodę na zakup gruntów apelował wójt Grzegorz Maciejewski. - Wiem, że są kontrowersje, jeżeli chodzi o budowę tego obiektu. 25 stycznia będzie walne zebranie OSP w Kazimierzu Biskupim, gdzie przedstawię propozycję budowy nowej remizy, która będzie zlokalizowana m.in. na tej nieruchomości. Decyzję podejmą druhowie i druhny. 

Sami strażacy na sesji również byli obecni. W ich imieniu głos zabrał Patryk Lewandowski. - Nie mamy mozliwości sie rozwijać. To jest remiza, w której kiedyś była stadnina dla koni - mówił o obecnej siedzibie w centrum Kazimierza Biskupiego. - Każdy kolejny zakup sprzętu, pozyskanie środków zewnetrznych wiąże się z tym, że się drapiemy po głowie, gdzie ten sprzęt mamy wstawić. Na ten moment sprzęt pożarniczy mamy rozlkowany w czterech miejscach. Nie ułatwia nam to pracy. Jeżeli podejmiecie decyzję negatywną, zabijecie w Kazimierzu Biskupim straż.

Jak dokładnie miałaby wyglądać nowa siedziba strażaków - to ma zaplanować specjalny zespół powołany przez wójta. Wiadomo, że przejęte grunty dają spore możliwości. Nowa remiza mogłaby mieć część bojową oraz część treningową, swoje miejsce miałaby również Orkiestra Dęta OSP Kazimierz Biskupi. Proces inwestycyjny potrwałby około trzy lata.

Radni do tego pomysłu ostatecznie się przychylili i zezwolili wójtowi na przejęcie gruntów. Nie bylo jednomyślni - jeden radny głosował przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosów. Decyzję radnych obecni na sesji strażacy przyjęli brawami.

  • Kazimierz Biskupi. Nowa remiza OSP? Gmina przejmie grunty

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.