Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17073) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Turek walczy o dofinansowanie drugiego odwiertu geotermalnego

Dodano: 2.01.2020 13:39
Źródło: LM.pl

Turek walczy o dofinansowanie na drugi odwiert geotermalny. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. złożyło wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 55 mln zł. Turek liczy na dofinansowanie w wysokości ok. 18 mln zł. Miejscowe PGKiM złożyło wniosek w ramach programu Polska Geotermia Plus i liczy na wsparcie w wykonaniu otworu geotermalnego i budowy ciepłowni geotermalnej przy ul. Korytkowskiej.

- Ceny ciepła wytwarzanego z węgla rosną, bo rosną też związane z tym opłaty za emisję CO2. W przypadku wsparcia ogrzewania Miasta ciepłownią geotermalną, mniejszy będzie koszt emisji CO2. Gorąca woda, znajdująca się pod naszym miastem, mogłaby wspomóc ogrzewanie zimowe oraz zapotrzebowanie na ciepło w okresie letnim – informuje PGKiM w Turku.

Planowana głębokość drugiego odwiertu to ok. 2650 metrów.

fot. miastoturek.pl

  • Turek walczy o dofinansowanie drugiego odwiertu geotermalnego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.