LM.plSportTen mecz Wilczyn zapamięta na długo. Wygrali z liderem!

Ten mecz Wilczyn zapamięta na długo. Wygrali z liderem!

Olimpia Sulęcin pokonana po raz pierwszy w tym sezonie! Po niesamowitym meczu Wilki Wilczyn wygrały z liderem II ligi gr. I 3:1.

Olimpia Sulęcin to spadkowicz z I ligi, zespół o wiele bardziej doświadczony, bogatszy i lepiej zorganizowany od Wilków Wilczyn. Dość powiedzieć, że trener Łukasz Chajec miał do dyspozycji nie tylko statystyki na żywo, ale wręcz podgląd transmisji meczu na tablecie. - Mogą cofnąć sobie akcję, przybliżyć. Statystyki na żywo, które też upraszczają pracę. Ja muszę sam te statystyki prowadzić - ocenia trener Tomasz Robak.

Wydawać by się mogło, że wobec takiej przewagi we wszystkich aspektach Olimpia Sulęcin bez problemu Wilki pokona. Początek pierwszego seta mógł to potwierdzać. Goście szybko wyszli na prowadzenie. Z czasem gra się wyrównała, ale strat z początku wilczynianom nie udało się odrobić i przegrali 19:25.

Drugi set zaczął się podobnie, ale tym razem Wilki szybko doprowadziły do remisu i zaczęła się wyrównana walka o każdy punkt. Kluczowy był blok Wojciecha Paniączyka i Igora Wypijewskiego, który dał Wilkom prowadzenie 22:20. Zespół Tomasza Robaka tej szansy już nie stracił i ostatecznie wygrał 25:22.

Przegrany set mocno podłamał Olimpię, w trzeciej części spotkania siatkarze z Wilczyna rywali po prostu rozbili. Nie pomagały czasy brane przez trenera Łukasza Chajca. Wilczynianie triumfowali 25:17, w całym meczu prowadzili już 2:1 i wiadome było, że szansa na pokonanie Olimpii po raz pierwszy w sezonie jest realna.

Zespół z Sulęcina, wspomagany w Wilczynie przez swoich kibiców, nie poddał się jednak bez walki. W czwartym secie goście wyszli na czteropunktowe prowadzenie. W końcówce seta Wilki doprowadziły jednak do wyrównania i zaczęła się wojna nerwów. Gra na przewagi trwała aż do wyniku 33:31. Gospodarze wykorzystali dopiero siódmą piłkę meczową i triumfowali ostatecznie 3:1.

- Nie był to łatwy mecz. Przerwa świąteczna pokazała, że możemy nie być w pełni sił na to spotkanie. Zagrywka nie była tak dobra, jak w poprzednich meczach. Całkiem nieźle wyglądało przyjęcie. W ataku zdecydowanie lepiej sobie radziliśmy - w pierwszym secie graliśmy na 68%. W drugim secie graliśmy koncertowo, bo praktycznie każdy, co miał do kończenia, to kończył. W trzecim i czwartym secie powyżej 50%, więc całkiem nieźle. To było kluczem, żeby zwyciężyć - oceniał po meczu trener Tomasz Robak.

Dzięki wygranej Wilki wciąż są na drugim miejscu w tabeli II ligi z dorobkiem 25 punktów. Teraz przed zespołem Tomasza Robaka seria trzech meczów wyjazdowych. Najbliższy z nich za tydzień z Orłem Międzyrzecz.

Wilki Wilczyn - Olimpia Sulęcin 3:1 (19:25, 25:22, 25:17, 33:31)

Wilki Wilczyn: Michał Muszyński, Adam Banasiak, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Maciej Skowroński, Błażej Płomiński, Igor Wypijewski, Damian Perczak, Wojciech Pernak