Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18080) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Krzymów. Dzięki współpracy z MZK, mieszkańcy są bliżej miasta

Dodano: 7.01.2020 13:06

Krzymów, jako gmina sąsiadująca bezpośrednio z Koninem, korzysta z kursów miejskiej spółki MZK.

- Dzięki współpracy z MZK nasi mieszkańcy czują się bliżej miasta i jak wjeżdża czerwony autobus to kojarzy się z dobrą komunikacją – mówi Danuta Mazur, wójt gminy Krzymów. - Nie zawsze to było takie oczywiste. Wcześniej tę rolę spełniał PKS. Muszę się jednak pochwalić, że po części za moją sprawą, współpraca z MZK została nawiązana i żeby ten jeden wozokilometr był tańszy to myślę, że gminę stać by było na więcej dowozów. Póki co, współpraca z miastem jest dobra, sąsiedztwo niedalekie, więc będziemy robić wszystko, żeby do tych naszych zakątków choć w minimalnym stopniu te autobusy dojeżdżały.

W tej chwili do Krzymowa kursuje 71 około 6 razy dziennie. - Zorganizowaliśmy takie dowozy dookoła gminy. Linia 71 jeździ do Krzymowa, a linia 56, 54 jeździ w obrębie gminy i wtedy do Brzeźna te kursy są częstsze. Płacimy bowiem za kilometry, które obejmują naszą gminę, za resztę płaci miasto. Stąd do Brzeźna, czy Szczepidła wychodzi po kilka kilometrów i te kursy są dość rentowne - mówi Danuta Mazur. 

Gmina Krzymów przeznacza około pół miliona złotych na połączenia z MZK Konin. Taką kwotę przewidziano tw budżecie na 2020 rok. Włodarze nie zdecydowali jeszcze, czy wprowadzą "darmowe" dojazdy MZK dla uczniów z gminy do konińskich szkół. - Dostaliśmy taką statystykę, ile osób z gminy uczęszcza do konińskich szkół. Musimy teraz to skalkulować, czy zwolnić młodzież od opłat za bilety. Musimy podejść do tego sprawiedliwie. Młodzi, którzy skończyli 18 lat dojeżdżąją samochodami. Poza tym nie wszyscy i nie z każdego miejsca gminy będą mogli skorzystać z tych kursów MZK - wyjaśnia Danuta Mazur, wójt gminy Krzymów. 

Na zdjęciu od lewej: Danuta Mazur, wójt gminy Krzymów, Grzegorz Maciejewski, wójt gminy Kazimierz Biskupi i Magdalena Przybyła, prezes MZK Konin na spotkaniu noworocznym w spółce. 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów,   Danuta Mazur,   MZK Konin,   komunikacja,   MZK w Krzymowie,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Droga Redakcjo na zdjęciu jest wójt Kazimierza Biskupiego a nie Krzymowa🤔Trochę profesjonalizmu prosimy.
Dodano: 08.01.2020 00:20    Przez: Gmina Kazimierz Biskupi
Wójt gminy Krzymów też jest.
Dodano: 08.01.2020 06:59    Przez: ~Obywatel
W artykule chyba jest mowa o lini 58 a nie 56 linia ta najbliższy przystanek gminy Krzymów ma na ul kolskiej a przypisywane sobie zasług nie jest w dobrym tonie te autobusy jeździły długo przedtym jak Pani Mazur została wujtem to tylko kwestia pieniędzy
Dodano: 08.01.2020 10:22    Przez: ~mieszkaniec
Ależ 56 nie kursuje w obrębie gminy Krzymów...Jak już to 57 i 58. Najbliższy przystanek dla 56 to Wał Tarejwy na Starówce :P
Dodano: 09.01.2020 10:53    Przez: Kamil Wódczak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.