Dzisiaj jest środa 21 października 2020, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17108) SPORT FORUM FIRMY (5544) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 11oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pro Junior System. Górnik dziewiąty, Olimpia łapie ... (0)Biskup Wiesław Mering zakażony koronawirusem. Jest ... (16)

Konin dostał nagrodę za sport, której dostać nie powinien

Dodano: 7.01.2020 13:37
Źródło: LM.pl

Drugie miejsce w klasyfikacji miast w rywalizacji sportowej - taką nagrodą chwaliły się z końcem roku władze Konina. Fakt jest jednak taki, że Konin wcale drugi w województwie nie był. 

30 grudnia zastępca prezydenta Konina Witold Nowak odebrał na uroczystości w Poznaniu statuetkę za zajęcie przez nasze miasto drugiego miejsca w Systemie Sportu Młodzieżowego. Już dzień później poszedł oficjalny komunikat - Konin gorszy tylko od Poznania, lepszy m.in od Kalisza. - Poznania nie wyprzedzimy, bo to nieco inna liga, dlatego to drugie miejsce to niezwykły powód do radości - mówił Witold Nowak.

Statuetka za drugie miejsce jest, oficjalna informacja jest, tylko... Konin drugiego miejsca w Wielkopolsce wcale nie zajął.

System Sportu Młodzieżowego to największa w Polsce klasyfikacja klubów sportowych. Zawodnicy jeżdżą na zawody określonej rangi (np. mistrzostw Polski), zdobywają za nie punkty, a wszystkie one są podliczane przez Instytut Sportu Młodzieżowego. Na koniec roku tworzone są klasyfikacje najlepszych klubów, województw, powiatów, miast i gmin. 

Wszystkie te wyniki są ogólnodostępne na stronie Instytutu. Punkty można podliczyć. I tak - Poznań zdobył ich łącznie 7527,95 i był poza wszelką konkurencją. Konin uzbierał takich punktów 769,55, ale Kalisz - 1031,73. Jakkolwiek nie spojrzeć, Konin zajmuje trzecie miejsce.

Jak to się stało, że odebrał nagrodę za miejsce drugie? - Przy tworzeniu klasyfikacji do wręczenia statuetek Departament bazował na wcześniejszych rankingach przesłanych przez Instytut jako „ostateczne”. Jednakże od połowy grudnia pojawiło się kilka komunikatów aktualizacyjnych (w okresie świątecznym). Ostatni komunikat pojawił się dnia 2 stycznia 2020 roku, czyli już po uroczystości Podsumowania Roku Sportowego 2019 - czytamy w mailu od biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. - Departament dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić sytuację w trakcie podsumowań roku organizowanych w Koninie oraz w Kaliszu.

Winy w podaniu błędnej informacji ze strony miasta oczywiście nie ma. Skoro nawet na statuetce zaznaczone było drugie miejsce, miasto takim właśnie miejscem się chwaliło. Stan faktyczny jednak ostatecznie jest inny. 

Najwięcej punktów dla naszego miasta zdobył Koniński Klub Szermierczy (330,09), Medyk Konin (164,21) i KLTC Konin (106,25). Łącznie punktowało dziewięć klubów. Oprócz trzech powyższych były to: Zagłębie Konin (72), Copacabana Konin (40 pkt), AZS PWSZ Konin (25), UKS Smecz Konin (21), Górnik Konin (6) i UKS Dwójka Konin (5). 

Drugie, czy trzecie miejsce w Wielkopolsce - różnica jest tylko w prestiżu. Miejsce przed Kaliszem rzeczywiście byłoby dla Konina sukcesem. Potencjał w liczbie ludności obu miast działa bowiem na korzyść miasta z południa Wielkopolski. Czy miejsce trzecie też jest sukcesem? Każdy oczywiście może oceniać według własnego uznania. Bliżej jest jednak wyniku zgodnego z oczekiwaniami, niż ponad stan.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zapraszam prezydenta na łyk zoltej brei z kranu. Pewiczanka buhaha 700 m od wytwórni
Dodano: 7.01.2020 21:39    Przez: Bazyli Opona
niech Konin zajmie ostatnie miejsce w tej stworzonej przez urzędasòw i dla urzędasòw rywalizacji tylko im potrzebnej. zwłaszcza że Koninowi ta rywalizacja nie pomaga w poziomie sportowym senioròw
Dodano: 7.01.2020 18:58    Przez: ~pisior😎
avatar Kalisz to inna liga. Miasto się rozwija. Biznes kwitnie.
Dodano: 8.01.2020 08:39    Przez: macabro_pl
Chleba i igrzysk!
Dodano: 7.01.2020 20:49    Przez: Zenon

KOMENTARZE

niech Konin zajmie ostatnie miejsce w tej stworzonej przez urzędasòw i dla urzędasòw rywalizacji tylko im potrzebnej. zwłaszcza że Koninowi ta rywalizacja nie pomaga w poziomie sportowym senioròw
Dodano: 07.01.2020 18:58    Przez: ~pisior😎
Chleba i igrzysk!
Dodano: 07.01.2020 20:49    Przez: Zenon
Zapraszam prezydenta na łyk zoltej brei z kranu. Pewiczanka buhaha 700 m od wytwórni
Dodano: 07.01.2020 21:39    Przez: Bazyli Opona
avatar Kalisz to inna liga. Miasto się rozwija. Biznes kwitnie.
Dodano: 08.01.2020 08:39    Przez: macabro_pl
Ola, gdzie jesteś? Jadem zioną, a Ciebie nie ma? Hej, bo Cię ze stanowiska Mistrza Nienawiści wygryzą! Dziewczyno, pisz!🤣🤣🤣
Dodano: 08.01.2020 18:42    Przez: ~Ewa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.