Dzisiaj jest środa 8 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17144) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Ukończyli szkolenie. Piętnastu kandydatów na rodziny zastępcze

Dodano: 9.01.2020 10:58
Źródło: LM.pl

Piętnastu kandydatów do pełnienia roli rodziców zastępczych ukończyło szkolenie w ramach programu PRIDE. To rodziny z czterech gmin powiatu konińskiego.

Kolejną edycję szkolenia, którego celem jest zdobycie kompetencji potrzebnych do skutecznego wypełniania zadań związanych z opieką zastępczą, przeprowadziło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. W warsztatach, które trwały sześć miesięcy wzięło udział osiem rodzin, łącznie piętnaście osób. Kandydaci uczestniczyli w sesjach warsztatowych, wizytach domowych oraz wielogodzinnej praktyce w rodzinach zastępczych zawodowych. Zajęcia prowadziły licencjonowane trenerki programu PRIDE i pracownice PCPR: Dorota Kaźmierczak i Anna Wojtyra.

- Aby zapewnić bezpieczne środowisko zastępcze dla dziecka stawiamy wysokie wymagania kandydatom na ich opiekunów Przygotowując do roli rodziców zastępczych poznajemy cechy, potencjał oraz umiejętności kandydatów. Później natomiast, dzięki ścisłej współpracy z opiekunami, dysponujemy wiedzą, która pozwala nam dokonać oceny rodziny zastępczej pod względem predyspozycji do pełnienia powierzonej im funkcji oraz jakości wykonywanej pracy - mówi Dorota Kaźmierczak kierownik Zespołu ds. pieczy zastępczej PCPR w Koninie.

Trzynasta edycja szkolenia zakończyła się wczoraj uroczystym panelem z udziałem przedstawicieli instytucji współpracujących z PCPR w Koninie. W jego trakcie starosta Stanisław Bielik wręczył piętnastu kandydatom pochodzącym z Kramska, Starego Miasta, Ślesina i Goliny zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Ukończyli szkolenie. Piętnastu kandydatów na rodziny zastępcze
  • Ukończyli szkolenie. Piętnastu kandydatów na rodziny zastępcze
  • Ukończyli szkolenie. Piętnastu kandydatów na rodziny zastępcze
  • Ukończyli szkolenie. Piętnastu kandydatów na rodziny zastępcze
  • Ukończyli szkolenie. Piętnastu kandydatów na rodziny zastępcze

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.