Dzisiaj jest piątek 10 lipca 2020, imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17738) SPORT FORUM FIRMY (5508) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 16oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rewitalizacja parku w Turku. To miejsce będzie nie ... (0)Wierzbinek. Pożar przyczepy ze słomą na drodze woj ... (3)

Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie z odznaką

Dodano: 10.01.2020 12:23

Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie górą.

W Rankingu Liceów i Techników "Perspektywy" 2020 pion klas technikum uplasował się na 12 miejscu w Wielkopolsce i 121 w kraju. Uzyskał tym samym tzw. Srebrną Tarczę. Warto dodać, że w roku 2019 ZSEU zajął w Wielkopolsce 25 miejsce, w Polsce zaś uzyskał 301 lokatę. To wspaniały awans potwierdzający profesjonalizm nauczycieli i pasję uczniów. Dodatkowym powodem satysfakcji jest znalezienie się w gronie 200 Szkół Olimpijskich w Polsce, których Ranking opracowała Fundacja.

W skład Kapituły Rankingu wchodzą: profesorowie wyższych uczelni, przedstawiciele komitetów olimpiad przedmiotowych i MEN - u, dyrektorzy OKE, a także prezes Fundacji " Perspektywy ". Ustalając miejsca w tabelach rankingowych brali oni pod uwagę : sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i zawodowych, a także wyniki egzaminów zawodowych.

Sukces pionu techników nie wziął się znikąd. To efekt nowatorskiej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Nauczyciele rozbudzają aktywność uczniów, prezentują zawodowstwo godne najwyższego szacunku, pokazują, że szkole zależy na znakomitym wykształceniu uczniów. Tym samym inspirują młodych ludzi do wytężonej pracy zwieńczonej laurami. Potwierdzeniem jakości działań pedagogów ZSEU jest także stale rosnąca liczba uczniów żychlińskiej szkoły.

ZSEU obchodzi właśnie 60 lat istnienia. Placówka ewoluowała - od niewielkiej Szkoły Rolniczej - poprzez Zespół Szkół Rolniczych - aż do Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych skupiającego najróżniejsze topowe kierunki kształcenia. Szkoła jest miejscem nowoczesnej dydaktyki. Składają się na nią między innymi ciekawe projekty, wyjazdy uczniów do różnych krajów europejskich. Olimpiady: Logistyczno - Spedycyjna, Wiedzy o Żywności i Żywieniu, Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, Konsumencka i inne, niezliczone konkursy o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim, spektakularne sukcesy sportowe są dowodem na wiarygodność dokonań uczniów i ich profesorów.

Dobra dydaktyka nie przyniosłaby efektów bez wzmożonej pracy wychowawczej. O tejże świadczy choćby szeroko zakrojona działalność pomocowa, prowadzona systemowo przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.

 

ZSEU nosi imię znakomitego kompozytora światowej sławy. Zobowiązuje to szkołę do promowania kultury wysokiej, co czyni z dobrym skutkiem, zapraszając chociażby osoby znane z pierwszych stron gazet. Pałac, przepiękny park - znaki szlacheckiej niegdysiejszej obecności - oraz nowoczesna architektura Centrum Gastronomicznego tworzą niespotykany widok, kreują atmosferę. W ZSEU wszystko sprzyja osiągnięciu sukcesu. Każdy uczeń znajdzie w placówce swą niszę, w której czuje się dobrze i bezpiecznie. Stąd wypływa się na niezmierzone oceany marzeń.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZSEU Żychlin,   Żychlin szkoła,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.