Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16906) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Domu Pomocy Społecznej ruszyły szczepienia przec ... (3)Urząd Marszałkowski świętuje zaprzysiężenie prezyd ... (12)

Nabór na Konkurs POLSKA KONTEKSTY 2020 – obraz polskiej rzeczywistości

Materiał promocyjny

Dodano: 10.01.2020 14:42

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Polska-Konteksty organizowany jest w systemie biennale, więc w swej kolejnej odsłonie wraca w tym roku. Na początek kwietnia szykujemy w CKiS przy Okólnej wielką galę fotograficzną.

Jednak najważniejszym elementem przyszłorocznego fotograficznego święta jest konkurs, którego regulamin już został opublikowany na naszej stronie i rozsyłamy go do wszystkich placówek, organizacji i stowarzyszeń, które mogą być nim zainteresowane. Temat konkursu „Polska-konteksty” należy przedstawić poprzez fotografie o charakterze dokumentalnym lub reportażowym. Nadsyłane prace mogą przedstawiać osoby, miejsca lub zdarzenia; powinny dotyczyć polskiej rzeczywistości społeczno-kulturowej i mieć walor informacyjno-poznawczy. Interesuje nas obraz współczesnej Polski, który wyłoni się z nadesłanych prac. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonane fotografii na terenie Polski. UWAGA! Prosimy nie przysyłać zdjęć przyrodniczych.

Prosimy osoby zainteresowane, aby dobrze się zastanowiły nad głównym hasłem konkursu. Konteksty  to pewne związki czy zależności, które można rozumieć w rozmaity sposób, ale na pewno nie mieści się w naszym rozumieniu fotografia krajobrazowa, zdjęcia utrwalające uroki naszego kraju. Zdecydowanie nie. Trzeba się wybierając lub tworząc pracę na konkurs zastanowić, co ona ciekawego czy ważnego mówi o Polsce i Polakach.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, ale liczymy także na mocną reprezentację konińskich fotografików, którzy – jeśli zechcą pokażą swoje miasto, swój region, ale niekoniecznie. Mogą to być zdjęcia wykonane w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce, ale fajnie byłoby, gdyby wśród laureatów znaleźli się nasi fotograficy, którzy – jak wiemy – dysponują świetnym warsztatem i powiedziałabym, że ostatnio pokazują wyraziście swoją moc.

Zaznaczmy, że to konkurs zarówno dla amatorów, jak i zawodowców, ale dla osób dorosłych, czyli powyżej 18. roku życia

To ważne, aby zgłaszane do konkursu zdjęcia były wykonane przez zgłaszającego między 1 stycznia 2018 r. a 31 grudnia 2019 r., czyli w ciągu dwóch ostatnich lat. Każdy uczestnik może przedstawić do konkursu maksymalnie trzy prace. Jako pracę rozumie się zarówno zdęcia pojedyncze, jak i zestawy. Zestaw może zawierać do 6 zdjęć. Mogą być wykonane dowolną techniką fotograficzną. Do konkursu dopuszczone będą wyłącznie odbitki na papierze fotograficznym o długości krótszego boku wynoszącej min. 20 cm.

Prace konkursowe przyjmujemy do 7 lutego 2020 r., a 3 tygodnie później ogłosimy werdykt.

Do prac jury zaprosiliśmy znakomitych fotografików, reportażystów i dokumentalistów. Nazwisk na razie nie zdradzamy. A zatem na 4 kwietnia przygotujemy nie tylko wystawę pokonkursową, galę wręczenia – uwaga! – nagród finansowych i najprawdopodobniej cennych rzeczowych. Chcemy zrealizować pokazy filmów dokumentalnych oraz warsztaty i spotkania autorskie. Pragniemy, aby ten dzień był ogólnopolskim świętem fotografii w Koninie.

Czas biegnie szybko, więc zapraszamy wszystkich fotografujących do zapoznania się z regulaminem konkursu na www.ckis.konin.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   konkurs,   konteksty 2020DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.