LM.plWilczynWilki wygrały z Orłem Międzyrzecz i odskoczyły na trzy punkty

Wilki wygrały z Orłem Międzyrzecz i odskoczyły na trzy punkty

Bardzo ważne zwycięstwo zanotowali w sobotę siatkarze Wilków Wilczyn. W Międzyrzeczu pokonali sąsiada w tabeli 3:2.

Starcie z Orłem Międzyrzecz było dla Wilków bardzo ważne w kontekście walki o drugie miejsce na koniec rundy zasadniczej. Oba zespoły dzieliły zaledwie dwa punkty w tabeli. Zgodnie z oczekiwaniami mecz był bardzo wyrównany, a do jego rozstrzygnięcia potrzebne było aż pięć setów.

Lepiej rozpoczęli spotkanie gospodarze, wygrając w pierwszym secie 25:21. Wilki odrobiły jednak straty, a następnie wyszły na prowadzenie po zwycięstwach do dziewiętnastu i dwudziestu. Zespołowi Tomasza Robaka nie udało się jednak zakończyć meczu w czwartym secie, Orzeł zwyciężył 25:18 i oba zespoły musiały grać piąty set. Tu znów lepsi okazali się goście, wygrywając tym razem 15:10, a w całym meczu triumfując 3:2.

Dzięki wygranej Wilki powiększyły swoją przewagę nad Orłem o jeden punkt. Drużyna Tomasza Robaka wciąż plasuje się na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 27 oczek i przewagą trzech punktów nad zespołem z Międzyrzecza. Kolejny mecz za tydzień. Tym razem Wilki zagrają na wyjeździe z Treflem II Gdańsk.

Orzeł Międzyrzecz - Wilki Wilczyn 2:3 (25:21, 19:25, 20:25, 25:18, 10:15)