Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzym charakteryzuje się izolacja natryskowa pianką?

Czym charakteryzuje się izolacja natryskowa pianką?

Materiał promocyjny

Dodano:
Czym charakteryzuje się izolacja natryskowa pianką?

Przez nieodpowiednio zabezpieczoną powierzchnię ucieka z wnętrza domu powietrze. Zastosowanie systemu izolacji wydaje się więc niezbędne, jeśli chcesz podnieść komfort swojego mieszkania. Sprawdź, na czym polega izolacja natryskowa i dlaczego coraz więcej osób decyduje się na nią.
 

Czym jest izolacja natryskowa?

Jednym z największych problemów w domach jednorodzinnych jest ucieczka ciepła i wilgoć. Tworzy to idealne do rozwoju grzybów i pleśni środowisko, co w znacznym stopniu wpływa na pogorszenie się zdrowia mieszkańców. Miejsca ucieczki ciepła, zwane mostkami termicznymi, odpowiedzialne są za wydostawanie się powietrza na zewnątrz. Przyczynia się to do obniżenia komfortu życia i znaczący wzrost rachunków za ogrzewanie.

Rosnącą na popularności metodą termoizolacji jest izolacja natryskowa, która może zostać wykorzystana do ocieplenia każdej części obiektu budowlanego. To najszybsza metoda izolacji – w ciągu jednego dnia można dokonać montażu materiału ociepleniowego na powierzchni do 250 m2 powierzchni. Nad procesem pokrycia wybranych obszarów produktem powinna czuwać wyspecjalizowana ekipa – dzięki temu możesz mieć pewność, że działania przebiegną pomyślnie, a izolacja natryskowa ochroni Twój dom na długie lata.
 

Dlaczego warto wybrać izolację natryskową?

Korzyści izolacji natryskowej jest wiele – dlatego też metoda ta jest tak chętnie wybierana przez klientów. Materiały wybierane do ocieplania natryskowego wykazują doskonałe właściwości, co sprawdza się zarówno do izolacji wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu mieszkalnego.

Jednym z największych atutów izolacji natryskowej jest szybkość i sprawność aplikacji produktu termoizolacyjnego, który tworzy zwięzłą, jednolitą i wytrzymałą powłokę. Całość jest trwała i nie zmienia parametrów cieplnych na przestrzeni lat. Izolacja natryskowa gwarantuje osiągnięcie powłoki hydroizolacyjnej, która zabezpieczy budynek przed wodą i wilgocią. Korzyścią izolacji natryskowej jest także ochrona domu przed rozprzestrzenianiem się pożaru – materiał termoizolacyjny jest odporny termicznie, czyli zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur.

Jaki jest skuteczny materiał do izolacji natryskowej?

Materiałem, który doskonale sprawdza się do izolacji metodą natryskową jest pianka PUR – produkt znany w branży budowniczej od wielu lat. Różna porowatość struktury i budowy piany pozwala klasyfikować ją jako otwarto- i zamkniętokomórkową. Oba typy pianki odpowiednio sprawdzą się do ocieplenia różnych fragmentów domu.

Izolacja natryskowa pianą poliuretanową znajduje zastosowanie przy zabezpieczaniu zewnętrznych i wewnętrznych części domu. Można pokryć nią ściany, podłogę czy poddasze, ale także fundamenty i tarasy – piana wykazuje się bowiem wysokimi właściwościami hydroizolacyjnymi.

Przy wyborze pianki warto skupić się na jej właściwościach. Korzyścią z izolacji natryskowej pianą poliuretanową otwartokomórkową, np. Purios E, jest uzyskanie oddychającej, bezpiecznej dla środowiska powierzchni. Chroni przed rozwojem grzyba i pleśni, dlatego sprawdzi się w domu alergików. Najlepiej użyć jej do izolacji budynków mieszkalnych.

Izolacja natryskowa pianą PUR zamkniętokomórkową, np. Purios H, wykorzystywana jest z kolei przy dachach płaskich, ścianach zewnętrznych czy fundamentach domów. Jest dużo bardziej gęsta niż pianka otwartokomórkowa, dlatego charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością oraz odpornością na urazy mechaniczne. Dodatkowo doskonale chroni budynek przed ucieczką ciepła.

Ocieplenie pianką poliuretanową

Czytaj więcej na temat:remont, budowa, dom, ocieplenie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole