Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20988) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 2oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Niepełnosprawni sportowcy bez nagród. Nie starczył ... (5)Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (4)

Samorządowcy z subregionu o konieczności dialogu w szpitalu

Dodano: 18.01.2020 11:23

W miniony piątek odbyło się spotkanie robocze dyrekcji i częścią administracji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z samorządowcami subregionu konińskiego.

- Podczas spotkania zaprezentowano aktualną sytuację finansową szpitala, uwarunkowania prawne jego funkcjonowania, a także informację o oddziałach szpitalnych – poinformował Paweł Szczepankiewicz, wójt Wierzbinka, przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów. - Po grudniowym Konwencie Wójtów i Burmistrzów Aglomeracji Konińskiej wystosowaliśmy swoje stanowisko wraz ze starostą konińskim do dyrekcji szpitala, Urzędu Marszałkowskiego oraz różnych instytucji z prośbą o dialog i o dalsze sprawne funkcjonowanie wszystkich oddziałów szpitalnych bez jakichkolwiek zakłóceń - wszelkie problemy nie powinny odbywać się kosztem pacjenta.

Na spotkaniu przedstawiono też propozycję współpracy z samorządami, co trafi na najbliższy Konwent Wójtów i Burmistrzów Aglomeracji Konińskiej. -  Podejmiemy decyzję o ewentualnym wsparciu finansowym szpitala, a konkretnie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z przeznaczeniem na wykonanie totalnych alloplastyk stawu biodrowego dla mieszkańców poszczególnych gmin – informuje dalej przewodniczący konwentu. - Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z uwarunkowań prawnych i finansowych szpitala dotyczących jego funkcjonowania, problemów finansowych wynikających z polityki Ministerstwa Zdrowia i zawieranych kontraktów z NFZ. Mamy nadzieję że w kolejnych latach będą się zwiększać środki na funkcjonowanie służby zdrowia w Polsce, a tym samym nie będzie zagrożone funkcjonowanie naszego szpitala i poszczególnych oddziałów.

Paweł Szczepankiewicz podziękował dyrekcji szpitala za zaproszenie i wyczerpujące informacje na temat jego funkcjonowania. - Wierząc w rozsądną politykę kadrową i finansową, a przede wszystkim dalszy dialog z personelem i nowe inwestycje, tak by nasi mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Mamy nadzieję że w tej sprawie spotkamy się również w przyszłości z Zarządem Województwa Wielkopolskiego. 

Fot. Gmina Wierzbinek 

  • Samorządowcy z subregionu o konieczności dialogu w szpitalu
  • Samorządowcy z subregionu o konieczności dialogu w szpitalu
  • Samorządowcy z subregionu o konieczności dialogu w szpitalu

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

czy ktòremuś z wòjtòw siadło biedro że akurat ortopedię z ukierunkowaniem chcą wataszki lokalne dofinansowywać ,a dla czego nie oddział dziecięcy,kardiologiczny czy inny.Bez prawdziwej reformy ,prywatyzacji służby zdrowia, ile by w ten durszlak kasy nie wlał i tak będzie mało i mało,Kzażdy obywatel ktòry chce być obsłużony jak człowiek i tak płaci z własnej kabzy.Przymusowe płacenie składki na NFZ to oczywiście kolejna danina na niewydolny system z ktòrego sie urzędasy NFZ cieszą.
Dodano: 18.01.2020 22:50    Przez: ~pisior😎

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.