LM.plWiadomościDługo gonili i dogonili. KKF Automobile Torino - Jurand 10:6!

Długo gonili i dogonili. KKF Automobile Torino - Jurand 10:6!

Przez długi czas wydawało się, że KKF Automobile Torino Konin może zaliczyć kolejną wstydliwą wpadkę. Koninianie odrobili jednak straty i ostatecznie pokonali Juranda Koziegłowy 10:6!

Tydzień po starciu z ligowym outsiderem KKF Automobile Torino Konin podejmował przedostatni zespół tabeli, który do tej pory wygrał zaledwie raz. Jurand Koziegłowy mocno jednak koninian zaskoczył. Już po dwóch minutach gospodarze przegrywali 0:2, a po kolejnych siedmiu - 1:4. Goście świetnie operowali piłką, wychodzili z szybkimi kontratakami i byli zabójczo skuteczni.

KKF Automobile Torino przez długi czas w obronie był bardzo niefrasobliwy i pozwalał Jurandowi na wiele. Goście zaś to wykorzystywali. Nie pomagał na pewno brak kontuzjowanego Krystiana Andrzejczaka. Dopiero pod koniec pierwszej połowy KKF Automobile Torino zaczął grać skuteczniej. Dwa trafienia Przemysława Skibiszewskiego zniwelowały straty do jednego gola.

Po zmianie stron wyrównanie gospodarzom dał Łukasz Łajdecki. Jurand odpowiedział bramką Michała Rojewskiego. Ostatnie cztery minuty to już jednak popis koninian. Gole Mateusza Mrozińskiego, Przemysława Skibiszewskiego i Łukasza Łajdeckiego zapewniły gospodarzom zwycięstwo 10:6.

- Bardzo trudny mecz dla nas, źle się ułożył. Bardzo trudne warunki przedstawiła nam drużyna przyjezdna. Na szczęście wyszliśmy z tego obronną ręką. To był bardzo podobny mecz do pierwszego meczu w Koziegłowach - oceniał po spotkaniu strzelec czterech goli Mateusz Mroziński. - Zabrakło trochę koncentracji i zaangażowania na początku. W drugiej połowie się postawiliśmy, zaczęliśmy grać agresywniej w odbiorze piłki i to przyniosło efekt.

Dzięki wygranej KKF Automobile Torino Konin utrzymał drugie miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem osiemnastu punktów. Kolejne spotkanie 1 lutego. Koninianie podejmować będą lidera klasyfikacji - Grupę CRB Mrówka Mosina Futsal Team.

KKF Automobile Torino Konin - Jurand Koziegłowy 10:6 (5', 10', 36', 37' Mateusz Mroziński, 18', 19', 37', 40' Przemysław Skibiszewski, 23', 38' Łukasz Łajdecki - 1' Dariusz Czubiński, 2', 9', 14' Piotr Jabłecki, 5', Krystian Schreiber, 27' Michał Rojewski)

KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski - Mateusz Zaborski, Mateusz Mroziński, Wiktor Jarabek, Łukasz Łajdecki, Przemysław Skibiszewski, Adam Wojciechowski, Damian Markiewicz