Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21044) SPORT FORUM FIRMY (5459) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
8 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rusza runda wiosenna. W sobotę pierwszy mecz Medyk ... (0)Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)

Konin. Dzięki akcji "Fani Ekochoinek" drzewka zyskały drugie życie

Dodano: 20.01.2020 10:21
Źródło: LM.pl

Świąteczne drzewka w ramach akcji „Fani Ekochoinek” zostały posadzone w przestrzeni miasta. To pierwsza, ale nie ostatnia akcja Galerii nad Jeziorem i Urzędu Miejskiego w Koninie.

To był, jak podkreślają organizatorzy, pilotażowy projekt. Żeby móc przekazać choinkę trzeba abyło jednak spełnić kilka warunków. Przede wszystkim chodziło za zakup drzewka w doniczce, a potem jego odpowiednią pielęgnację. Choinka nie mogła też stać w ciepłym pomieszczeniu dłużej niż 10 dni.

- Trzy kroki, mało a zarazem bardzo wiele. Cieszymy się, że nasi Klienci wykazują troskę o otaczające ich środowisko i ochoczo włączają się w ekologiczne akcje organizowane przez naszą Galerię – mówi Paulina Ostrowska Dyrektor Centrum Handlowego Galeria nad Jeziorem.

Mimo wielu zapytań dotyczących zbiórki, większości choinek organizatorzy akcji nie mogli przyjąć. Były jednak takie, które spełniały określone kryteria i mogły zyskać drugie życie będąc posadzonymi w przestrzeni miasta.

- Dążymy do tego aby Konin był pełen zieleni, terenów rekreacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Jako miasto wspieramy inicjatywy prowadzące do tego, aby w mieście pojawiały się nowe nasadzenia. Serdecznie dziękujemy partnerom akcji za pomysł i zaangażowanie – powiedział Rafał Oblizajek Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie.

Założeniem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Konina. Dzisiaj już wiadomo, że „Fani Ekochoinek” to jak informuje Magdalena Kuszek z Grupy PRC HOLDING, początek większej inicjatywy – cyklu corocznych zbiórek choinek.

- Mamy nadzieję, że efekt edukacyjny tegorocznej edycji akcji spowoduje, że już za rok będziemy mogli pochwalić się naprawdę imponującym wynikiem – podkreśla Magdalena Kuszek.

fot. Grupa PRC HOLDING

  • Konin. Dzięki akcji "Fani Ekochoinek" drzewka zyskały drugie życie
  • Konin. Dzięki akcji "Fani Ekochoinek" drzewka zyskały drugie życie
  • Konin. Dzięki akcji "Fani Ekochoinek" drzewka zyskały drugie życie
  • Konin. Dzięki akcji "Fani Ekochoinek" drzewka zyskały drugie życie
  • Konin. Dzięki akcji "Fani Ekochoinek" drzewka zyskały drugie życie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

ciekawe czy będą drzewka podlewać ?
Dodano: 21.01.2020 12:09    Przez: ~Ola

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.