Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20989) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 2oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Niepełnosprawni sportowcy bez nagród. Nie starczył ... (5)Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (4)

Lekarze PPOZ narzekają z elektronicznymi zwolnieniami i e-WUŚ

Dodano: 21.01.2020 17:55
Źródło: LM.pl

Problemy z e-zwolnieniami, podpisywaniem certyfikatem ZUS i weryfikacją uprawnień w systemie e-WUŚ. Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia zwrócili się z pismem do ministerstwa.

Miało być szybciej dla pacjentów i prościej dla lekarzy. Po nowym roku lekarze rodzinni zauważają problemy związane z wystawianiem elektronicznych zwolnień oraz sprawdzaniem uprawnień w e-WUŚ.

– Przecież to nie są nowe programy!  E-zwolnienia obowiązują od kilku lat, a e-WUŚ jeszcze dłużej! Nie wiadomo z jakiego powodu wszystko przestało działać jak należy. Najgorsze jednak jest to, że w tak trudnej sytuacji ZUS wymaga od lekarzy sprawnego realizowania e-obowiązków! Skierował do nas instrukcję „postępowania w przypadku problemów z  podpisywaniem e-ZLA  certyfikatem ZUS”. Dla wystawienia e-ZLA lekarz ma dokonać czyszczenia przeglądarek, których używa i pamięci swoich komputerów. To prawdziwy labirynt wskazówek: zresetować, wyczyścić, kliknąć, aktualizować, wybrać, wyszukać, itd…  To kpina! Ta instrukcja pokazuje, że nikt nie liczy się z czasem lekarzy oraz ich możliwościami – podkreśla Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Lekarze twierdzą, że nawet gdyby postępowali zgodnie z instrukcją, e-zwolnienia osób, których PESEL kończy się na zero, nie przechodzą. A w związku z tym co dzieje się w e-systemach, medycy z PPOZ wystosowali pismo do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz do wiadomości Marleny Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Lekarze mają leczyć swoich pacjentów, system e-zdrowia miał im to usprawnić i pomóc, ale niestety sytuacja jest odwrotna, uniemożliwia codzienną pracę lekarzom, w szczególności lecznictwa otwartego, gdzie codziennie są sprawdzane setki tysięcy pacjentów w systemie e-WUŚ i wystawiane  tysiące zwolnień  e-ZLA. Wnioskujemy o pilną interwencję i umożliwienie  nam normalnej pracy – apeluje o pilną interwencję Bożena Janicka.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dawno nie strajkowala buhaha
Dodano: 21.01.2020 23:15    Przez: Bazyli Opona
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Dodano: 23.01.2020 22:53    Przez: Monika Wolska

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.