Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17706) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -1oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezent od prezydenta dla Poli - pierwszej koninia ... (1)Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)

Inwestycje ważne dla regionu zostaną ujęte w budżecie państwa?

Dodano: 21.01.2020 18:33
Źródło: LM.pl

Inwestycje w powiecie konińskim jako poprawki do budżetu państwa na 2020 rok. Zamierza je złożyć poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego – Jacek Tomczak.

Prace nad budżetem ciągle trwają. W związku z tym poseł Jacek Tomczak, po konsultacjach z samorządowcami, zamierza złożyć do niego poprawki.

- Część pomysłów jest nowych, a część znanych. To są propozycje samorządowców PSL, które dyskutowaliśmy i są ważne dla ziemi konińskiej – mówi Jacek Tomczak.

Wśród nich znalazła się budowa przeprawy drogowej przez Wartę w miejscowości Biechowy wraz z opracowaniem dokumentacji i budową dróg dojazdowych. Celem inwestycji, która pochłonie ok. 150 mln zł jest między innymi przekierowanie ruchu pielgrzymkowego w kierunku Lichenia i odciążenie układu drogowego w Koninie.

- Te propozycje nie są nowe – mówi Władysław Kocaj, wicestarosta koniński. -Przeprawa znajduje się w programie rządowym. Chodzi nam o pieniądze nie tylko na przeprawę, ale też na drogi dojazdowe. To zadanie ponadpowiatowe i nie może być realizowane tylko przez samorząd. Obawa o finansowanie zmusza nas do tego, żeby prosić o finansowanie z budżetu centralnego – dodaje.

Krzysztof Czajkowski ze Starostwa Powiatowego w Koninie podkreśla, że koszt budowy dróg dojazdowych do przeprawy w Biechowach to koszt 50 mln zł, a to połowa budżetu powiatu.

- Zależy nam na wprowadzeniu tych zadań do budżetu na ten rok, żeby mieć pewność finansowania tej inwestycji – mówi Krzysztof Czajkowski.

Inną ważną dla regionu inwestycją jest budowa obwodnicy Skulska, w ciągu drogi krajowej nr 25. Poseł Jacek Tomczak ma złożyć do budżetu poprawkę dotyczącą zabezpieczenia 1 mln zł na opracowanie dokumentacji budowy obwodnicy.

- Sprawy zostały rozpoczęte. Było kilka spotkań w powiecie i gminach, a teraz mieszkańcy dopytują co z tą drogą będzie się działo – mówi Stanisław Bielik, starosta koniński.

Skulsk to jedyna miejscowość gminna, przez której środek przebiega droga krajowa nr 25. Inwestycja ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Kolejne sprawy, które chce wprowadzić do budżetu poseł PSL to 5 mln zł na budowę połączenia wodnego między jeziorami Licheńskim i Mikorzyńskim oraz 85 mln zł na zwiększenie dofinansowania do budowy małej fotowoltaiki w ramach programu „Mój Prąd” z 5 tys. zł na 10 tys. zł.

  • Inwestycje ważne dla regionu zostaną ujęte w budżecie państwa?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Obwodnica a od Niesłusza do Goslawic idzie koła pogubić
Dodano: 22.01.2020 09:32    Przez: ~@Z

KOMENTARZE

Od 50 lat czekamy na asfalt i chodniki na ulicy Krańcowej , jak długo jeszcze, myślę że za mojego życia nigdy.
Dodano: 22.01.2020 08:42    Przez: Lucynka
Obwodnica a od Niesłusza do Goslawic idzie koła pogubić
Dodano: 22.01.2020 09:32    Przez: ~@Z
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Dodano: 23.01.2020 12:08    Przez: Monika Wolska

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.