Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21245) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (1)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Zakup nawozów i środków ochrony roślin na wiosnę

Materiał promocyjny

Dodano: 22.01.2020 13:53

Zima to czas, kiedy ziemia i cała natura odpoczywają, by na wiosnę się odrodzić. Dla pasjonatów ogrodnictwa oraz wszystkich osób, które dbają o swoje ogrody, jest to czas wytchnienia. Można go potraktować także jako moment na odpowiednie przygotowanie się do nadchodzącej wiosny. Można w tym czasie zaplanować kolejne prace ogrodnicze, zakupić narzędzia, nawozy i środki ochrony rośli.
 

Koniec sezonu dobrym czasem na zakupy

Jak już wspomniano, zima jest czasem zmniejszonej aktywności w ogrodnictwie i rolnictwie. Jest to zatem doskonały moment na zakupy ogrodnicze. Po pierwsze ma się więcej czasu. Dzięki temu można spokojnie sporządzić listę zakupów i zastanowić się jakie środki i nawozy będą potrzebne przez cały kolejny sezon. Po drugie po sezonie większość nawozów, a nawet narzędzi ogrodniczych jest dużo tańsza. Można wtedy poszukać najlepszych środków w najkorzystniejszych cenach. Tak zrobione zakupy można zmagazynować w piwnicy, garażu lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Na wiosnę będą jak znalazł.
 

Gdzie kupić nawozy i środki ochrony roślin?

Decydując się na zakupy ogrodnicze, można wybrać kilka opcji. Artykuły ogrodnicze na pewno są dostępne chociażby w marketach budowlanych, zatem można kupić je podczas innych zakupów. Można także wybrać się specjalnie do sklepu ogrodniczego, jednak poza sezonem może okazać się, że oferta jest znacznie uboższa. Ceny być może będą niższe, ale dostanie się dokładnie tego, co jest potrzebne lub czego się oczekuje. Kolejnym Pomysłem na zakupy jest oczywiście internet. Nawozy i środki ochrony roślin można dostać np. w Sklepie Poradnik Ogrodniczy. Jest to idealne rozwiązanie na zimowe zakupy, ponieważ oferta jest tak samo bogata, jak w sezonie, a cny jeszcze bardziej przystępne. Co więcej, zamówione produkty zostaną dostarczone do domu przez kuriera. To dodatkowo pozwoli oszczędzić czas i lepiej przygotować się do wiosny.
 

Co kupić zimą?

Najważniejsze jest, by zimą kupić już wszystko to, co wiosną będzie potrzebne w ogrodzie. Na pewno na wiosnę potrzebne będą nawozy. Dotyczy to zarówno rolników, jak i ogrodników. Nawozy mineralne i przeznaczone specjalnie do roślin uprawnych i ogrodowych są konieczne, aby rośliny mogły prawidłowo rosnąć i rozwijać się. Pozwolą one na wzbogacenie ziemi, która potem dostarczy roślinom niezbędnych do rozwoju składników mineralnych. Kolejnym rodzajem produktów są oczywiście środki ochrony roślin, które zapobiegną rozwojowi szkodników. Mogą one negatywnie wpływać na wzrost roślin oraz niszczyć części już rozwinięte. Środki często używane są na wiosnę, dlatego warto zaopatrzyć się w nie już zimą. Robiąc przegląd produktów, warto zwrócić także uwagę na narzędzia rolnicze i ogrodnicze. Być może czegoś brak i trzeba je kupić zimą, by wiosną bez zwłoki rozpocząć prace.

Podsumowując, zima jest idealnym momentem na zakupy ogrodnicze. W związku z tym nie ma na co czekać. Kompleksowe zakupy ogrodnicze można zrobić przez internet, a następnie magazynować je, by poczekały do wiosny. Wtedy rozpoczęcie prac w ogrodzie będzie możliwe już podczas pierwszych, ciepłych dni.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rolnictwo,   nawozy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.