Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21261) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (1)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Konin u bram Raju. Na razie bez planu, jak dostać się do środka

KONIN JEST NASZ

Dodano: 23.01.2020 01:58

Rada Miasta przegłosowała w środę strategią rozwoju dla Konina na najbliższych dziesięć lat i śmiało można powiedzieć, że jest to dokument, który rozmachem może konkurować jedynie z... listami do świętego Mikołaja.

Dyskusję nad strategią rozpoczął sam Piotr Korytkowski, który – niczym przewodnik u bram Raju – roztoczył przed słuchaczami obraz krainy szczęśliwości, w jaką przeistoczy się Konin w roku 2030, kiedy strategia zostanie zrealizowana. Nie chcę zanudzać czytelników szczegółami, dokument każdy może przeczytać sam (bardzo do tego namawiam: „Strategia Rozwoju Miasta. Plan 2020-2030”), ale entuzjastyczny ton tego opracowania skojarzył mi się z obrazkami, jakie oglądałem niegdyś w książeczkach, rozdawanych przez świadków Jehowy, albo dokumentami planistycznymi z lat pięćdziesiątych.

Dlatego jestem pełen uznania dla wstrzemięźliwości, jaką podczas dyskusji na ostatniej sesji wykazała opozycja. Marek Waszkowiak zapytał bowiem z troską, czy zaprezentowane opracowanie stanowi całość, czy jedynie jeden z elementów strategii rozwoju dla Konina.

– Zaprezentowana wizja, sposób patrzenia na rozwój miasta to rewelacja. Znakomicie wyznaczone cele, obszary - pochwalił. – Ale strategia to również dokument techniczny i wszystkie tego rodzaju dokumenty, jakie znam, zawierają elementy, mówiące o realizacji. Jak bez tego prezydent rozliczy wykonawców, prezesów, kierowników? Musimy uzupełnić strategię o logiczny ciąg finansowania.

Podobnie jak klubowy kolega, o dokumentach planistycznych wielkich miast mówił również Jakub Eltman. Pytał o analizy stanu Konina, jakie w strategiach Poznania czy Olsztyna stanowią punkt wyjścia do projektowania przyszłości.

– W naszym dokumencie brakuje podstawowych danych o mieście, o jakie jestem czasami pytany – tłumaczył. - Poznań ma osobną diagnozę strategiczną, a Olsztyn raport z konsultacji społecznych. Brałem udział w warsztatach, na których zbierano opinie od mieszkańców, tych z piątego września i widziałem tam przede wszystkim urzędników, niemal całą kadrę kierowniczą urzędu, prezesów miejskich spółek a także dyrektorów szkół oraz ludzi z organizacji pozarządowych. Nie mogę wykluczyć, że w tym tłumie znajomych twarzy nie wychwyciłem zwykłego mieszkańca Konina.

- W konsultacjach biorą udział wciąż ci sami ludzie – poparł kolegę radny Majewski. - A chodzi o to, żeby przyszli inni, zwykli mieszkańcy.

Przedłożonego dokumentu broniła radna Urszula Maciaszek:

- Mam wrażenie, że za wszelką cenę chcecie udowodnić, że strategia jest wizją. Panowie pokażcie, co zrobiliście, bo mam wrażenie, że nie przepracowaliście nawet miesiąca – zarzuciła oponentom, za co później przepraszała. - Mamy strategię, mamy sztab ludzi. Podwińmy rękawy i weźmy się do roboty. Stanie w miejscu, to cofanie się do tyłu!

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   strategia miasta Konina

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czytając wypowiedzi władz Konina dochodzę do wniosku że oni żyją w innym świecie. A wystarczy wyjść na ulicę panie Prezydencie. Konin nie potrzebuje fajerwerków, tu potrzeba dobrych miejsc pracy a nie marketów za najniższą krajową. Jak zatrzymacie młodych wykształconych w tym mieście, skoro tu się nie da zarobić dobrych pieniędzy ???? Za michę ryżu to już nawet chińczycy nie chcą robić.
Dodano: 23.01.2020 09:05    Przez: mieszkaniecZOkolicy
Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł by drukować ten folder za nasze pieniądze i rozdawać - gdzieś, komuś...Gazetki Jehowych są zdecydowanie bardziej wciągające i poczytne. A można było z tego zrobić 10str ciekawego (choć raczej w gatunku Fantasy) folderu. A tak, po 30str braku jakichkolwiek wartościowych informacji znudzony czytelnik zamyka dokument."Ludzie zróbcie coś, bo inaczej nie będziemy mieli czym rządzić" - taki przekaz odczytałem z tego materiału
Dodano: 23.01.2020 08:38    Przez: Arkadiusz
do rządzenia dorwali się nieudacznicy . narobią długu a mieszkańcom przyjdzie to spłacić . ale za ten stan rzeczy winie mieszkańców Konina którzy głosują na takich ludzi( głosować byle głosować na złość to lepiej wcale nie głosować ) którzy naprawdę nie mają zielonego pojęcia o samorządach o ekonomii już nie wspomnę . może wiedzą że dwa dodać dwa to cztery może zaznaczam ? to co mówią to mżonki i urojenia . pod takimi rządami nic Konin nie czeka tylko nędza z biedą.
Dodano: 23.01.2020 11:20    Przez: ~Ola
Na mieście mówią, że w urzędzie miejskim mają ponoć pozyskiwać siarkowodór.
Dodano: 23.01.2020 11:04    Przez: Zenek Martyniuk
"cofanie sie do tyłu....."......a co można sie cofać do przodu
Dodano: 23.01.2020 13:58    Przez: ~konin

KOMENTARZE

Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł by drukować ten folder za nasze pieniądze i rozdawać - gdzieś, komuś...Gazetki Jehowych są zdecydowanie bardziej wciągające i poczytne. A można było z tego zrobić 10str ciekawego (choć raczej w gatunku Fantasy) folderu. A tak, po 30str braku jakichkolwiek wartościowych informacji znudzony czytelnik zamyka dokument."Ludzie zróbcie coś, bo inaczej nie będziemy mieli czym rządzić" - taki przekaz odczytałem z tego materiału
Dodano: 23.01.2020 08:38    Przez: Arkadiusz
avatar Korytkowski okłamał nawet dzieci... przemówienie prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego, wygłoszone 1 czerwca 2019 roku w Parku Chopina, podczas Miejskiego Dnia Dziecka. ....Aby ta zmiana mogła się dokonać potrzebujemy nowej wizji Konina. Tą wizją jest Konin Zielone Miasto Energii. Zielone Miasto Energii to trzy filary: Pierwszy -> Tętniąca energia nowoczesnych, przyjaznych dla człowieka i środowiska technologii. Drugi -> Miasto pełne zieleni, terenów rekreacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Trzeci -> Energia relacji między ludźmi, kreatywności i przedsiębiorczość . Zielone Miasto Energii to takie, w którym każdy czuje się jak u siebie i chce w nim zostać, żyć i rozwijać się. ..."
Dodano: 23.01.2020 21:26    Przez: Józef Bąk
avatar Radna Urszula Maciaszek "to cofanie się do tyłu" . PO takim kwiatku, czego można się PO Pani sPOdziewać. Maciaszek broni kolegów, a wygląda na to, że sama potrzebuje pomocy.
Dodano: 23.01.2020 21:40    Przez: Józef Bąk
avatar Urszula Maciaszek "jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie – nauczyciel a także kierownikiem świetlicy w SAL Młodzi – Aktywni."
Dodano: 23.01.2020 21:47    Przez: Józef Bąk
Czytając wypowiedzi władz Konina dochodzę do wniosku że oni żyją w innym świecie. A wystarczy wyjść na ulicę panie Prezydencie. Konin nie potrzebuje fajerwerków, tu potrzeba dobrych miejsc pracy a nie marketów za najniższą krajową. Jak zatrzymacie młodych wykształconych w tym mieście, skoro tu się nie da zarobić dobrych pieniędzy ???? Za michę ryżu to już nawet chińczycy nie chcą robić.
Dodano: 23.01.2020 09:05    Przez: mieszkaniecZOkolicy
Nie krytykuj jeśli nie wiesz jak zrealizować planowane działania. W szczegółach mogą to być fajne rozwiązania.
Dodano: 23.01.2020 20:33    Przez: Lajt
Na mieście mówią, że w urzędzie miejskim mają ponoć pozyskiwać siarkowodór.
Dodano: 23.01.2020 11:04    Przez: Zenek Martyniuk
Najpierw poznaj technologię wodorową, aby krytykować. Przy unijnych dotacjach jest ekologiczna i może być opłacalna. ZENEK pewnie lepiej śpiewasz niż dowcipkujesz w LM.
Dodano: 23.01.2020 20:42    Przez: Lajt
do rządzenia dorwali się nieudacznicy . narobią długu a mieszkańcom przyjdzie to spłacić . ale za ten stan rzeczy winie mieszkańców Konina którzy głosują na takich ludzi( głosować byle głosować na złość to lepiej wcale nie głosować ) którzy naprawdę nie mają zielonego pojęcia o samorządach o ekonomii już nie wspomnę . może wiedzą że dwa dodać dwa to cztery może zaznaczam ? to co mówią to mżonki i urojenia . pod takimi rządami nic Konin nie czeka tylko nędza z biedą.
Dodano: 23.01.2020 11:20    Przez: ~Ola
mrzonki a nie mżonki wkradł due błąd
Dodano: 23.01.2020 12:08    Przez: ~Ola
Ano przyjechał baron z stolicy naszym ciemniakom kitow nawciskał,ale nie wiedzą że nawet na jeden procent tych planów nie wypakuje ani grosza region zadłuży,a on i tak swoje zarobi
Dodano: 23.01.2020 13:00    Przez: ~Ada
"cofanie sie do tyłu....."......a co można sie cofać do przodu
Dodano: 23.01.2020 13:58    Przez: ~konin
Ola na prezydenta! zna się na wszystkim, kobieta pełna cnót i zalet wszelkich! Kochana, ujawnij się i olsnij nas, maluczkich, blaskiem swego geniuszu! Kobieto, wchodzę tu Tylko dla Ciebie i rzadko się zawodzę🙂 robisz mi super dzień, Guru ziemi koninskiej! Do następnego razu, Bejbe!
Dodano: 23.01.2020 14:50    Przez: ~Ewa
zna się na wszystkim i na niczym tyle w temacie.
Dodano: 23.01.2020 14:59    Przez: ~Ola
Ewa- padła już taka propozycja......Czekam na ten dzień, kiedy opromieni nas blask władzy Oli niczym błysk wieży z Lichenia. Ludwik XIV na tle słońca nie był taki promienny..
Dodano: 23.01.2020 21:16    Przez: aga
szkoda że nie ma wypowiedzi radnej Foki -Krystyny . Ta to dopiero złośliwa wizjonerka .... fajnie byłoby przed weekendem się pośmiać ... kto ją tam jeszcze trzyma jako radną miasta ... p
Dodano: 23.01.2020 19:43    Przez: dino
Ciekawa wypowiedz jak się porówna i przeanalizuje Moniki K. jak i Korytkowskiego ...ona broni Prezydenta a Prezydent sytuacji całej i przyznając Waszkowskiemu rację ... mydło i powidło ... No cóż temat godny rasowych wizjonerów dotyczący miasta Konina
Dodano: 23.01.2020 19:47    Przez: czaka
Nie krytykuj jeśli wiesz jak zrealizować planowane działania.
Dodano: 23.01.2020 20:31    Przez: Lajt
1 z 2
12>>